رمز و راز غیرقابل توضیح به استخر پیش ساخته کشف شده است

از آنجایی که استخرهای فایبرگلاس عمدتاً بدون تخلخل هستند، در برابر آلاینده هایی مانند جلبک که به دیوارها می چس

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

از آنجایی که استخرهای فایبرگلاس عمدتاً بدون تخلخل هستند، در برابر آلاینده هایی مانند جلبک که به دیوارها می چسبیده و پخش می شوند، مقاوم ترند. پیمانکار استخر وظیفه دارد انرژی الکتریکی مورد نیاز استخر را محاسبه نموده و از مشاورین خبره در این امر مساعدت بگیرد . سپس لوله ها و پمپ تصفیه آب استخر نصب می گردد. در نتیجه ، با وجود نیروی همه جانبه بسیار زیاد از طریق آب در استخر ، فقط استفاده از آجرها برای ساخت استخر مناسب نخواهد بود و باید در کنار آن از سایر مصالح ساختمانی نیز استفاده نمود . استخر پیش ساخته پلی اتیلن با کامیون از محل کارخانه به صورت قالب یک تکه به محل خریدار ارسال می شوند. فایبرگلاس به دلیل مزایایی که به استخر اضافه می کند، محبوب ترین ماده ای است که در ساخت استخرها به کار می رود. استخر بتنی نیاز به کار اجرایی برای بتنریزی و ساختار پشتیبان دارد، در حالی که استخر فایبرگلاس که به صورت قالببندی شده موجود است، نصب آن سریعتر و هزینه کمتری نسبت به استخر بتنی دارد. This po​st h as  been wri tten  by GSA  Content ​Ge nerator  DEMO᠎!

موادی که در ساخت استخرها به کار گرفته می شوند از انواع مختلفی هستند. هزینه ساخت استخر پیش ساخته در مقایسه با سایر استخرها به مراتب کمتر است اما اگر از همین استخر در حالت توکار استفاده کنید، نیازمند صرف هزینه بیشتری میباشید؛ همچنین در میان انواع استخرهای پیش ساخته، استخرهای پیش ساخته فایبرگلاس جزء ارزانترین و با کیفیتترین استخرها می باشند. ورودی دو: این ورودی مناسب بازدیدکنندگانی است که از کرج به باغ وحش ارم میروند. پارک ارم تهران یا مجموعه ارم سبز، بزرگترین پارک تفریحی ایران با ۷۵ هکتار وسعت است؛ پارکی که پیش از انقلاب و در سال ۱۳۵۳ توسط رحیم علی خرم ساخته شد و در گذشته پارک خرم نام داشت. شاید به جرات بتوان گفت که تمام هزینه ساخت استخر تا قبل از مرحله کاشی کاملا به کیفیت کاشی کاری استخر مرتبط و معطوف است . پارک ارم از بهترین مقاصد تفریحی شهر تهران به شمار میرود؛ پارکی که باغ وحش، استخر روباز ویژه بانوان و سه شهربازی را در خود جای داده است.

این موضوع باعث شده تا تمایل به استفاده از این استخرها بسیار بیشتر شده، زیرا در نصب و همچنین استفاده از استخر پیش ساخته تاثیر مثبتی دارند. جنس استخر های پیش ساخته به گونه ای طراحی شده که در برابر سرما و گرمای محیط بسیار مقاوم و محکم است و از طول عمر بالایی برخوردار میباشند . از جاذبههای پارک ارم میتوان به یک دریاچه هشت هکتاری با قابلیت قایقرانی و ماهیگیری، سه شهربازی با مجموع هشت هکتار وسعت با بیش از ۸۰ دستگاه بازی، بزرگترین باغ وحش پایتخت با بیش از ۱۰۰ گونه جانوری بومی و غیربومی، شهربازی سرپوشیده چهار فصل قلعه شادی، سیرک آفتاب، برگزاری تئاترهای سرگرمکننده و کمدی در سالن آمفیتئاتر مجموعه، بازیهای کامیپوتری، ۲۰ هکتار فضای سبز و جنگلی، مجموعه تالارهای پذیرایی کشتی (با ظرفیت ۳۰۰، ۴۰۰، ۶۰۰ و ۲,۵۰۰ نفر و امکاناتی مانند اتاق عقد، مه سرد، گشت عروس و داماد روی دریاچه ارم، پذیرایی از مهمانها در کنار دریاچه و پارکینگ اختصاصی)، سرسره آبی روباز با پوشش مناسب، استخر روباز و حمام آفتاب بانوان اشاره کرد. در باغ وحش ارم بیش از ۱۰۰ گونه از جانوران بومی و غیربومی نگهداری میشوند. معمولا برای کابردی تر بودن این مدل از طرح مستطیل و مربع بیشتر بهره می برند تا حالت دایره شکل آن.

همانطور که پیش تر ذکر شد، این استخرها از جنس فایبرگلاس می باشند که با لایه ژلکوت پوشانده شده اند؛ لایه ی ژلکوتی باعث می شود تا سطح این محصولات در برابر سرما، گرما و رطوبت بالا مقاوم بوده و هیچ ردی از جلبک روی آن قرار نگیرد. اشاره کرد. نکته مهم دیگر در مورد استخرهای تولید شده با فایبرگلاس، نگهداری بسیار راحت تر آن ها نسبت به دیگر مواد است. اما مهم ترین بخش های این روش ساخت استخر تحلیل و نوع اجرای این استخر می باشد. سازگار بودن متریال و مواد اولیه این نوع استخر با ترکیبات موجود در نمک، مانع از فرسایش و فرسودگی ساختار و سطح استخر می شود. به دلیل اینکه این نوع استخر پیش ساخته سطح صاف و صیقلی دارند، امکان رشد جلبک در آنها وجود ندارد. حتی اگر فضای کافی در حیاط برای نصب استخر نداشته باشید، استخرهای فایبرگلاس امکان نصب بر روی پشت بام را نیز دارند. تکنولوژی فایبرگلاس برای اولین بار در سال ۱۹۳۰ میلادی در آمریکا و در صنعت هواپیماسازی مورد استفاده قرار گرفت و از سال ۱۹۹۰ به بعد در طرح و شکل های مختلفی از استخر ها به بازار آمد و به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی منحصر بفرد از صرفه اقتصادی قابل توجهی بر خوردار شد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402