راکت هدف قرار دادن منافع آمریکا را با وجود تدابیر امنیتی در عراق نظامی

سفارت ایالات متحده مرکب در بغداد دیده می شود در اینجا در ماه ژانویه شده است بارها و بارها هدف حمله شبه نظامیان

توسط KETABKHOOOON در 15 تیر 1399
سفارت ایالات متحده مرکب در بغداد دیده می شود در اینجا در ماه ژانویه شده است بارها و بارها هدف حمله شبه نظامیان (AFP Photo/Sgt. Kyle Tabot)

بغداد (AFP) - دو موشک حملات هدفمند دیپلماتیک آمریکا و تاسیسات نظامی یک شبه عراق نیروهای امنیتی روز جمعه گفت: یک کمی بیش از یک هفته پس بی سابقه دستگیری مانع یک حادثه مشابه.

پس از اکتبر ما دیپلمات ها و نیروهای نظامی در سراسر عراق هدف قرار گرفته اند حدود سه ده حملات موشکی که واشنگتن مقصر pro-Iranian مسلح جناح.

در اولین حرکت در نوع خود نخبگان نیروهای عراقی در اواخر ماه ژوئن دستگیر و بیش از یک دوجین تهران-حمایت مبارزان که گفته می شود برنامه ریزی یک حمله جدید در بغداد را در منطقه سبز به آمریکا و دیگر سفارتخانه های خارجی.

دولت عراق گفته است که این حمله به عنوان یک "پیام" برای جلوگیری از حملات آینده اما در اوایل روز یکشنبه شبه نظامیان ساخته شده است یکی دیگر از تلاش.

یک راکت در منطقه سبز فرود آمد در نزدیکی یک خانه و زخمی شدن یک کودک با توجه به ارتش عراق.

"در همان زمان نیروهای ما قادر به خنثی کردن یک حمله دیگر و تصاحب یک کاتیوشا موشک و پرتاب بودند که هدف قرار دادن تاجی پایه در شمال بغداد" که در آن ما به رهبری نیروهای ائتلاف بر آن اضافه شده است.

تلاش در آمد تنها چند ساعت پس از سفارت آمریکا آزمایش موشک جدید دفاع سیستم شناخته شده به عنوان یک C-RAM به گفته یک مقام ارشد امنیتی عراق در منبع.

C-RAM, راه اندازی در اوایل سال جاری در سفارت اسکن برای ورودی پرتابه و منفجر آنها را در هوا توسط هدف قرار دادن آنها را با چند هزار گلوله در دقیقه است.

یک سری از خاموش انفجار شنیده میشد بغداد در روز شنبه به عنوان سیستم ظاهرا آزمایش ترک رهگذران اشتباه و عراق مجلس خشم.

معاون اول رئیس Hassan al-Kaabi ناودان دادگاه به عنوان "تحریک آمیز" و "غیر قابل قبول" را به عنوان آن می تواند قرار دادن مناطق مسکونی در خطر است.

هیچ نظر فوری از سفارت در مورد اینکه آیا این سیستم استفاده شد در برابر موشک یک شبه.

- آمریکا تحسین دستگیری -

عراق شده است, در یک یدک کش-از-جنگ بین آن دو از متحدان اصلی ایران و آمریکا -- قوس دشمنان که روابط باید بیشتر هم پاشیده واشنگتن پس از خروج از یک نقطه عطفی توافق هسته ای با تهران در سال 2018 است.

بغداد با دقت توازن آن روابط دو کشور اما تکرار حملات راکتی خطرات تاب آن باقی مانده است ،

آمریکا مقصر این حملات در Kataeb حزب الله یک تهران-حمایت جناح درون دولتی عراق با حمایت شبکه از واحد نظامی شناخته شده به عنوان درهم al-Shaabi.

واشنگتن درخواست کرده است مقامات عراق بود سخت تر در این گروه است. نیروهای بومی و محلی به حال تردید و ترس که اقدام مستقیم علیه یک بازیگر قدرتمند خواهد خطر گسترده تر برخورد.

اما در آخرین ماه های دولت و نیروهای امنیتی انجام اولین حمله از نوع خود در برابر Kataeb حزب الله پایه در لبه های بغداد تصرف راکت و دستگیری 14 مبارزان اتهام برنامه ریزی حمله به منطقه سبز.

این حرکت بود مورد ستایش قرار داد وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo که گفت: rogue گروه ها "بزرگترین مانع برای کمک های اضافی و یا اقتصادی و سرمایه گذاری" برای عراق است.

"بغداد اقدامات یک گام در مسیر درست است و ما آنها را تحسین او گفت:" در هفته گذشته.

اما در همه آنها به جز یکی از مبارزان منتشر شد و برخی از آنها دیده می شود سوزاندن آمریکا و اسرائیل پرچم و پله بر روی تصاویر از عراق نخست وزیر Mustafa al-Kadhemi.

Kadhemi بارها قول داد برای پایان دادن به موشک آتش و ادامه حملات دیده می شود به عنوان یک چالش برای قدرت خود را.

Kataeb حزب الله در خاص است عمیقا مشکوک Kadhemi متهم او را به همدستی در کشتن ما از ایران ژنرال قاسم سلیمانی و درهم معاون رئیس در ژانویه حمله هواپیماهای بدون سرنشین در بغداد.

این گروه برای اولین بار شروع به مبارزه با نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا در سال 2003 زیر رهبری آمریکا حمله به سرنگونی صدام حسین.

با توجه به شبه نظامی متخصص Michael شوالیه آن بالا مسلح عراق متحد ایران را انقلابی سپاه پاسداران که واشنگتن تعیین شده یک "تروریست" ،tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن