کارشناس سازمان ملل متحد می گوید: ما کشتار برتر ایران ژنرال قاسم سلیمانی 'غیر قانونی'

قتل سلیمانی که در راس سپاه قدس در این عملیات خارجی بازوی ایران در سپاه پاسداران باعث عظیم گسیل از غم و اندوه

توسط KETABKHOOOON در 17 تیر 1399
قتل سلیمانی که در راس سپاه قدس در این عملیات خارجی بازوی ایران در سپاه پاسداران باعث عظیم گسیل از غم و اندوه در ایران. — AFP/فایل

ژنو: آمریکا در حمله هواپیماهای بدون سرنشین که به کشته شدن ایران را بالا ژنرال قاسم سلیمانی بود "غیر قانونی" سازمان ملل متخصص در فراقانونی به این نتیجه رسیدند در یک گزارش منتشر شده در روز سه شنبه.

اگنس Callamard سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در فراقضایی خلاصه و یا اعدام های خودسرانه به این نتیجه رسیدند آن را "خودسرانه کشتار" که نقض منشور سازمان ملل متحد.

ما تا به حال ارائه هیچ مدرکی وجود ندارد که یک حمله قریب الوقوع علیه ما بهره بود که برنامه ریزی شده او نوشت.

مستقل حقوق کارشناس صحبت نمی کنم برای سازمان ملل متحد اما گزارش او یافته به آن است.

گزارش قتل های هدفمند از طریق هواپیماهای بدون سرنشین مسلح — حدود نیمی از آن می پردازد سلیمانی مورد است — برای ارائه به شورای حقوق بشر سازمان ملل جلسه در ژنو در روز پنج شنبه.

ایالات متحده در خارج از این شورا در سال 2018 است.

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دستور قتل سلیمانی در ژانویه 3 حمله هواپیماهای بدون سرنشین در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد. سلیمانی یک قهرمان ملی در خانه بود "جهان بالا تروریستی" و "باید فسخ شده است چندی پیش" تهمت در آن زمان گفت.

عراق فرمانده ابو مهدی Muhandis نیز کشته در حمله هواپیماهای بدون سرنشین.

"با توجه به شواهدی که ما فراهم کرده است تا به امروز با هدف قرار دادن ژنرال سلیمانی و مرگ و میر از کسانی که همراه او را تشکیل می دهند خودسرانه و کشتار که تحت IHRL (بین المللی حقوق بشر و قانون) ما مسئول است" Callamard گفت: در گزارش.

'شواهد' قریب الوقوع حمله برنامه ریزی شده

او گفت که این حمله نقض منشور سازمان ملل متحد با "شواهد کافی ارائه مداوم و یا حمله قریب الوقوع," او نوشت.

"هیچ شواهد ارائه شده است که ژنرال سلیمانی به طور خاص در حال برنامه ریزی یک حمله قریب الوقوع علیه منافع آمریکا به ویژه در عراق که برای اقدام فوری لازم بود و می توانست توجیه" Callamard گفت.

"هیچ شواهد ارائه شده است که یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین در یک سوم کشور لازم بود یا این که آسیب های ناشی از به که کشور متناسب به آسیبی گفته می شود جلوگیری کرد.

"قاسم سلیمانی که مسئول نظامی ایران, استراتژی و عملیات در سوریه و عراق است. اما غایب واقعی تهدید قریب الوقوع به زندگی این دوره از اقدامات ما غیر قانونی بود."

قتل سلیمانی که در راس سپاه قدس در این عملیات خارجی بازوی ایران در سپاه پاسداران باعث عظیم گسیل از غم و اندوه در ایران.

تهران انتقام با شلیک رگبار موشک های بالستیک در نیروهای نظامی آمریکا مستقر در عراق است. در حالی که این حمله در غرب عراق در پایگاه عین Al-Asad کشته هیچ ما سربازان ده ها دچار ترومای مغزی.

Callamard گزارش آدرس های هدفمند از طریق هواپیماهای بدون سرنشین مسلح در نور از گسترش سلاح های هسته ای در استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین و گسترش قابلیت بیش از پنج سال گذشته است.

آن را می سازد توصیه های طراحی شده برای تنظیم استفاده از آنها و افزایش پاسخگویی.

Callamard گفت که در حالی که حوادثی مانند قتل سلیمانی و سپتامبر سال 2019 آمار در نفت عربستان سعودی تجهیزات پردازش تولید قوی سیاسی واکنش "اکثریت قریب به اتفاق از قتل های هدفمند توسط هواپیماهای بدون سرنشین به معرض عمومی کمی موشکافی".

هواپیماهای بدون سرنشین فن آوری و حملات هواپیماهای بدون سرنشین تولید شد اساسی چالش های حقوقی بین المللی استانداردهای او اضافه شده است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب