آمریکا می گوید توافق صلح با طالبان وارد 'مرحله بعدی کشته خواستار کاهش خشونت

کابل: واشنگتن فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان اعلام کرد که توافق بین آمریکا و طالبان افغانستان وارد "مرحل

توسط KETABKHOOOON در 24 تیر 1399

کابل: واشنگتن فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان اعلام کرد که توافق بین آمریکا و طالبان افغانستان وارد "مرحله بعدی" و خواست این گروه برای کاهش خشونت برای هموار کردن راه برای گفتوگوهای صلح افغانستان.

دو طرف امضا توافق نامه در ماه فوریه که دیدم واشنگتن تعهد به خروج تمام نیروهای نظامی از افغانستان در اواسط سال آینده در افغانستان امیدوار کننده برای برگزاری مذاکرات با دولت افغانستان برای پایان دادن به چندین دهه جنگ.

تحت فاز یک, ما گفت: این امر کاهش نیروهای نظامی به 8,600 در 135 روز در حالی که به طور کامل از بین بردن نیروهای خود از پنج پایگاه های نظامی.

در 135th روز ما نماینده ویژه در افغانستان زلمی خلیل زاد که مذاکره معامله برای واشنگتن توییتی که هر دو طرف رسیده بود یک "نقطه عطف مهم".

"ایالات متحده کار کرده است سخت به انجام 1st مرحله از تعهدات خود تحت توافق نامه از جمله به کاهش نیروهای نظامی & ترک پنج پایگاه," او گفت:.

به عنوان معامله وارد آن "مرحله بعدی" واشنگتن رویکرد خواهد بود بر اساس شرایط خاصی خلیل زاد هشدار داد.

"ما خواهد شد را فشار دهید برای تکمیل زندانی منتشر شده کاهش خشونت ... & شروع و پیشرفت در داخل افغانستان مذاکرات," او گفت:.

مذاکرات میان طالبان و کابل لولا در یک تقریبا به اتمام تبادل زندانیان توافق در معامله.

کابل متعهد به برخی از 5000 طالبان زندانی در یک مبادله است که ببینید شورشیان انتشار حدود 1000 نیروی امنیتی افغان اسیران.

دولت تا کنون منتشر شده بیش از 4000 طالبان زندانی در حالی که شورشیان را آزاد بیش از 600 امنیتی.

پس از این قرارداد امضا شد طالبان بر شدت حملات در سراسر افغانستان جان صدها نفر را گرفت.

خلیل زاد بیش از حد به خشونت گفت: "تعداد زیادی" از افغانها در ادامه به مرگ بدون دلیل در حالی که تصدیق کرد که هیچ آمریکایی کشته شده بود پس از معامله.

"خشونت بالا بوده و به خصوص در روزهای اخیر و هفته" خلیل زاد گفت: محکوم کردن یک حمله طالبان روز دوشنبه در یک روستایی دفتر سازمان اطلاعات افغانستان که به کشته شدن 11 پرسنل امنیتی.

"طالبان با حمله... در تضاد تعهد خود را برای کاهش خشونت تا زمانی که یک آتش بس دائمی رسیده است در داخل افغانستان شد."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب