عفو بین الملل: اسرائیل است نرم افزارهای جاسوسی استفاده می شود برای حمله به درهم روزنامه نگار

یک زن با استفاده از گوشی های هوشمند خود را در مقابل سازمان خدمات ملی, گروه دفاتر در Herzliya, در نزدیکی تل

توسط KETABKHOOOON در 2 تیر 1399
یک زن با استفاده از گوشی های هوشمند خود را در مقابل سازمان خدمات ملی, گروه دفاتر در Herzliya, در نزدیکی تل آویو ، — جک گوئز/AFP

اورشلیم: سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه گفت که نرم افزار توسعه یافته توسط اسرائیل شرکت امنیتی سازمان خدمات ملی گروه استفاده شد برای حمله به یک درهم روزنامه نگار, آخرین در یک سری از اتهامات علیه این شرکت است.

این شرکت اسرائیلی گفت: AFP که آن را "عمیقا مشکل با اتهامات" بود و بررسی این اطلاعات است.

عفو بین الملل گفت: درهم مقامات مورد استفاده سازمان خدمات ملی را Pegasus نرم افزار برای قرار دادن نرم افزارهای جاسوسی بر روی تلفن همراه عمر رادی یک روزنامه نگار به اعدام محکوم شده در مارس بیش از یک پست های رسانه های اجتماعی.

پگاسوس (Pegasus) است که بنا به گزارش ها بسیار تهاجمی ابزار است که می تواند تغییر در هدف تلفن دوربین و میکروفون و همچنین دسترسی به داده ها در آن به طور موثر تبدیل گوشی به جیب جاسوسی.

"حملات رخ داده است بیش از یک دوره زمانی که رادی بود که بارها و بارها مورد آزار و اذیت توسط درهم مقامات با یک حمله در حال وقوع تنها چند روز پس از سازمان خدمات ملی متعهد به جلوگیری از آن محصولات استفاده می شود در نقض حقوق بشر" عفو بین الملل در بیانیه ای گفت.

هک شدن رادی تلفن ادامه داد: حداقل تا ژانویه در لندن-بر اساس حقوق گروه گفت.

این شرکت اسرائیلی گفت: آن را نمی تواند دیدگاه در "هر گونه ارتباط سازمان خدمات ملی گروه ممکن است با درهم مقامات" با توجه به محرمانه بودن, اما آن است که به دنبال نگرانی های مطرح شده توسط سازمان عفو.

این شرکت گفت: AFP که آن را "آغاز تحقیقات اگر موجه".

عفو بین الملل گفت که رادی شده بود "به طور سیستماتیک هدف درهم مقامات به دلیل روزنامه نگاری و فعالیت".

در ماه مارس یک درهم دادگاه به او چهار ماه به حالت تعلیق حکم برای نخوری یک قاضی در یک صدای جیر جیر. او گفت: AFP در آن زمان که او را به تجدید نظر در این حکم.

عفو به درخواست یک دادگاه اسرائیلی به لغو سازمان خدمات ملی دفاع وزارت مجوز صادرات با توجه به چندین نرم اتهامات.

این مورد در حال انجام است و عفو بین الملل روز دوشنبه گفت: این انتظار حکم "به زودی".

سازمان خدمات ملی است که شکایت در ایالات متحده آمریکا توسط سرویس پیام واتساپ بیش از اتهام جاسوسی سایبر بر فعالان حقوق بشر و دیگران.

این شرکت اسرائیلی می گوید که تنها مجوز نرم افزار خود را به دولت برای "مبارزه با جرم و جنایت و ترور" است که آن را بررسی معتبر اتهامات سوء استفاده.

اما این شرکت شده است در سرفصل پس از سال 2016 زمانی که محققان آن متهم به کمک به جاسوسی در یکی از فعالان در امارات متحده عربی.

تاسیس در سال 2010 توسط اسرائیلی ها Shalev Hulio و عمری Lavie, سازمان خدمات ملی است که بر اساس اسرائیل hi-tech توپی Herzliya, در نزدیکی تل آویو ، آن را می گوید آن را در استخدام 600 نفر در اسرائیل و سراسر جهان است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب