استخر پیش ساخته چیست ؟

اگر قصد ساخت استخر ارزان، دارید. اگر قصد احداث استخر و راه اندازی آن در منزل یا ویلای شخصی خود را دارید دست ن

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

اگر قصد ساخت استخر ارزان، دارید. اگر قصد احداث استخر و راه اندازی آن در منزل یا ویلای شخصی خود را دارید دست نگه دارید, محصولات اینتکس بهترین جایگزین استخر بتونی و سازه ای هستند که آنرا با یک پنجم هزینه ساخت استخر میتوان تهیه کرد. کیفیت ساخت بالا و همچنین قیمت مقرون به صرفه ای دو عاملی است که به فروش بالای محصولات این برند کمک می کند و در واقع می توان آوازه این محصولات را در ایران نیز شنید زیرا اینتکس درون ایران نیز دارای نمایندگی فعال به نام فروشگاه اینتکس تهران می باشد . داشتن استخر هم فضا می خواهد برای ساخت آن و هم خیلی پر هزینه است. این شرکت یک برند آمریکایی به حساب میآید ولی محصولات آن در کشور چین ساخته و عرضه میشود. ساخت کاسه استخر به طور کامل در کارخانه انجام میگردد. استخر ساسانی عمدتاً کاوشنشده باقی ماندهاست. استخر های برزنتی با فریم فلزی، یک نوع پرطرفدار از انواع متفاوت استخر پیش ساخته میباشد. اما پروژهی ساخت و طراحی انواع متفاوت استخر ها با اندازه های گوناگون، کاری بسیار سخت و پیچیده میباشد. ایزولاسیون استخر جزو حساسترین مراحل ساخت استخر میباشد . علاوه بر این، جاده مهمی به نام «جاده زمستانی» از استخر میگذشت که از پارس با گذشتن از پاسارگاد و آباده به اصفهان منتهی میشد.

علاوه بر این از استخرهای پیش ساخته میتوان در صنعت و کشاورزی نیز بهره برد. این اکیپ اجرایی وظیفه راه اندازی و بهره برداری از کلیه تاسیسات شامل قطعاتی از قبیل پمپ های تخلیه ، شیرهای 2 و 3 طرفه و پمپ های انتقال آب به موتورخانه مرکزی که وظیفه پر کردن استخر ، تخلیه کاسه استخر ، تمیز کردن و انتقال آب به استخر را دارند . این نوع استخر در ابعاد و اشکال مختلف تولید و روانه بازار میشود. این استخر به لحاظ ابعاد بزرگترین سایز را داراست. در حالت کلی به دلیل آن که این استخر ها از ساخته شده و آماده هستند، برای استفاده تنها نیاز به نصب در محل معین دارند. مدل استخری که انتخاب می کنید ، جنس بدنه ، لوازم جانبی همراه و بسیاری از عوامل دیگر در تعیین قیمت نهایی تعیین کننده هستند به این خاطر پیشنهاد می کنیم برای مشاهده جدیدترین مدل ها به همراه توضیحات کارشناسی شده و قیمت های به روز شده می توانید به دسته بندی های موجود در منوی همین وب سایت مراجعه نمایید . این نوع استخر پیش ساخته از جنس قایقهای تفریحی کوچک است و دوام زیادی در برابر ناملایمات جوی دارد، لذا در ویلاها، خانه باغها، استخرهای ورزشی حرفهای، پارکهای آبی، خانهها، زمینهای کشاورزی و مزرعههای پرورش ماهی مورد استفاده قرار میگیرد.

جنس استخرهای پیش ساخته به گونه ای است که کمتر دچار رسوب می شوند؛ بنابراین هزینه نگهداری آنها پایین تر است. روش نصب استخر پیش ساخته بتنی نیاز به مهارت بسیار زیادی دارد و از ابزار اندازه گیری دقیق جهت جایگذاری آنها در مکان های از پیش تعیین شده استفاده می شود . استخر پیش ساخته فایبرگلاس، برای اولین بار در ایران توسط گروه مهندسین مدرن استخر، در سه طرح و اندازه تولید شده است. همانطور که میدانیم استخرها محیطهای مستعد رشد انواع قارچ، باکتری و جلبک است. ما برای شما در ادامه خواهیم گفت که انواع متفاوت استخر پیش ساخته کدام ها میباشند و شما چگونه میتوانید این محصولات شگفت انگیز را تهیه نمایید. این محصولات می توانند بهترین و کم هزینه ترین جایگزین ها برای استخرهای بتنی در خانه ها ، باغ ها و ویلاها به شمار بیایند . در صورت نیاز به ساخت استخر بتنی پس از مرحله تسطیح کف استخر مرحله بعدی ، آرماتور بندی استخر است که باید با توجه به شرایط فنی استخر و محاسبات دقیق وزن سازه انجام شود . برای مثال در صورت انجام نشدن تسطیح کف استخر ،استخر شما کج یا همراه با شیب قرار می گیرد. در استخر های بتنی، اندازه، شکل و سایر ویژگی های استخر بر اساس انتخاب کاربر تعیین می شود و کاربر می تواند بنا به سلیقه خود هر شکل استخری را که می خواهد داشته باشد.

ویژگی آنتی باکتریال این استخرها این امکان را به تصفیه خانه میدهد که تا ۵ سال فقط با یک سیستم کلرزن و تصفیه ساده نیازی به تعویض آب نباشد. استخرهای پیش ساخته با توجه به مزیت هایی که دارند توانسته اند به خوبی جای استخرهای سنتی را در خانه ها بگیرند و به فروش های ماورایی دست پیدا کنند . قاب این نوع استخر ها میتواند مستطیل، دایره، مربع، و … معمولاً این استخر ها یک فریم و قاب فلزی دارند که از استیل درست شده و زنگ نمیزند. شنا کردن در استخر ها یا استخر پیش ساخته به عنوان یکی از بهترین تفریحات ما انسان ها شناخته میشود و میتواند لحظات شگفتانگیزی را به ما هدیه دهد. به هیچ عنوان عملیات کاشیکاری استخر را به کسی که کاشی کاری معمولی را فراگرفته نسپارید . نوع دیگر استخر های پیش ساخته، شامل آن دسته از استخر هایی میشود که با استفاده از فایبرگلاس و رزین ساخته شده اند. به همین دلیل در حال حاضر متخصصان تلاش میکنند تا با طراحی و تولید انواع متفاوت استخر پیش ساخته، نیاز همه افراد به این سازه را به طور کامل برطرف سازند. Art᠎ic᠎le was cre​at​ed by GSA᠎ Con​te᠎nt​ Generator  DEMO.

آخرین مطالب