حداقل 22 مرگ به عنوان طوفان نابسامانی هند و بنگلادش

روستاییان نجات موارد از خود خانه های آسیب دیده توسط طوفان Amphan در هند بنگال غربی واقع شدهاست. عکس: AFPحداق

توسط KETABKHOOOON در 1 خرداد 1399
روستاییان نجات موارد از خود خانه های آسیب دیده توسط طوفان Amphan در هند بنگال غربی واقع شدهاست. عکس: AFP

حداقل 22 نفر کشته شده اند در بنگلادش و هند شرقی پس از super cyclone Amphan ساخته ریزش زمین در روز چهارشنبه.

میلیون ها نفر باقی مانده بودند بدون قدرت پس از طوفان Amphan بسته بندی بادها در حدود 150 کیلومتر در ساعت (95 مایل) انجام دور تیرهای برق و دیوار و سقف مقامات روز پنجشنبه گفت که آنها شروع به ارزیابی خسارت.

ساکنان در شهر کلکته پایتخت سخت-hit West Bengal, دولت بیدار به آب گرفتگی خیابان ها با برخی از خودروها پنجره-در آب و تلویزیون فیلم نشان داد فرودگاه هولناک.

"تاثیر Amphan بدتر از coronavirus" Mamata بانرجی وزیر بنگال غربی گفت: رسانه های محلی گفت که حداقل 12 نفر کشته شده بود در دولت است.

"هزاران نفر از کلبه گل شده اند, وارد, درختان بی خانمان ها شسته و محصولات کشاورزی نابود شده," او گفت:.

مقامات بنگلادش گفت: حداقل 10 نفر کشته شده بود از جمله پنج سال و 75 ساله و مرد هر دو ضربه توسط سقوط درختان و طوفان اضطراری داوطلب که غرق شدند.

مقامات گفت: آنها منتظر بودند گزارش از Sundarbans یک میراث جهانی یونسکو مشهور برای آن جنگل حرا و جمعیت در معرض خطر انقراض ببر بنگال که با مته سوراخ کردن فشار از طوفان است.

"ما هنوز هم نمی کردم تصویر واقعی از آسیب. ما به خصوص نگران بیش از برخی از حیوانات وحشی. می توان آنها را شسته طول موج طوفان در بالا جزر و مد" جنگل رئیس Moyeen الدين خان به خبرگزاری فرانسه گفت.

طوفان در حال سالانه و در حال رشد خطر در امتداد خلیج بنگال ساحل ادعا زندگی صدها هزار نفر از مردم در دهه های اخیر.

اما در سال های اخیر با وجود افزایش فرکانس خود را سرزنش تا حدودی در تغییر آب و هوا بهبود یافته سیستم های هشدار دهنده را فعال کرده اند مقامات باید خیلی بهتر آماده شده است.

'تخریب گسترده'

طوفان بود و تضعیف آن را به عنوان نقل مکان کرد, شمال از طریق بنگلادش اما هنوز هم انداخته باران های سنگین و بادهای شدید در کخس بازار منطقه که خانه حدود یک میلیون Rohingya پناهندگان از خشونت در میانمار.

Amphan اول "سوپر گردباد" به شکل بیش از خلیج بنگال از سال 1999 و بسته بندی بادها gusting تا 185 کیلومتر در دریا.

آن را به ارمغان آورد یک موج طوفان -- یک دیوار از آب اقیانوس است که اغلب یکی از قاتلان اصلی در عمده سیستم های آب و هوایی-که roared داخلی.

Anwar Hossain Howlader یک مقام رسمی در خولنا coastal district از بنگلادش گفت: سه متر (10 فوت) افزایش بود تخریب سدهای حفاظت از روستاها با وجود مردم زحمتکش را از طریق شب.

"این باعث تخریب گسترده. هزاران نفر از درختان بی خانمان شده اند. سدهای شکسته اند در بسیاری از مکان ها inundating بسیاری از روستاها. آسیب و نابودی محصولات کشاورزی و مزارع پرورش ماهی باید بزرگ شده," او گفت:.

در روستای Purba Durgabati در ستخیرا منطقه صدها نفر از روستاییان صرف شب در تلاش برای ترمیم یک نقض در خاکریزی که محافظت چندین روستا از Kholpetua رودخانه.

اما افزایش افسارگسیخته توسط طوفان شسته برخی از دو کیلومتر خاکریزی که نیز دو برابر به عنوان یک روستا جاده ها است. به عنوان یک نتیجه آب دریا هولناک برخی از 600 خانه و شسته هزاران نفر از میگو و خرچنگ مزارع.

"خانه من رفته زیر آب. من میگو مزرعه از بین رفته است. من نمی دانم که چگونه من می خواهم برای زنده ماندن" عمر Faruq 28 ساله گفت: AFP.

ویروس عوارض

آخرین super cyclone در سال 1999 به سمت چپ نزدیک به 10 ، 000 تن در هند Odisha دولت هشت سال پس از یک گردباد تورنادو و جاری شدن سیل کشته 139,000 در بنگلادش است.

در سال 1970 یک و نیم میلیون نفر جان سپردند.

بیش از سه میلیون نفر تخلیه شدند از روستاهای ساحلی در هر دو کشور.

به دلیل coronavirus مقامات گفتند آنها با استفاده از اضافی پناهگاه فضا به منظور کاهش ازدحام در حالی که ساخت ماسک صورت اجباری و کنار اتاق انزوا.

اما بسیاری از ماند قرار داده است.

Sulata Munda یک روستایی در بنگلادش در لبه Sundarbans گفت که او و همکار روستاییان تصمیم به رفتن به پناهگاه است.

"ما از ترس طوفان اما ما نیز ترس از coronavirus" مادر چهار گفت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de