استرالیا به دنبال تعامل با چین بیش بازیگر محکوم به مرگ

سیدنی (ایسنا) - استرالیا به دنبال تعامل با چین بیش از مورد Karm Gilespie استرالیا مرد محکوم به اعدام برای قاچا

توسط KETABKHOOOON در 26 خرداد 1399

سیدنی (ایسنا) - استرالیا به دنبال تعامل با چین بیش از مورد Karm Gilespie استرالیا مرد محکوم به اعدام برای قاچاق مواد مخدر نخست وزیر اسکات موریسون گفت: روز دوشنبه در بحبوحه افزایش تنش بین کشورها است.

تنش ها میان پکن و کانبرا شد و چیز ساییده شده پس از استرالیا خواستار تحقیق بین المللی به منبع و گسترش این کروناویروس جدید که به تازگی در چین است.

Gilespie را به اعدام محکوم شد یک دادگاه در جنوب شهر گوانگژو در چهارشنبه, اما آن را تنها گزارش روز شنبه. حکم اعدام برای قاچاق مواد مخدر غیر معمول نیست که در آن اعدام ها معمولا انجام شده توسط جوخه آتش.

خواندن یک بیانیه در مجلس موریسون گفت که او غمگین و نگران و استرالیا باقی مانده جبران ناشدنی مخالف مجازات اعدام.

"ما مدافع همواره برای لغو مجازات اعدام در سراسر جهان با هر دیپلماتیک خیابان در دسترس ما" موریسون گفت.

"ما ادامه خواهد داد به ارائه Mr Gilespie با کمک های کنسولی و تعامل با چین در مورد او."

Gilespie سابق بازیگر دستگیر شده بود در سال 2013 با بیش از 7.5 کیلوگرم (17 پوند) از متامفتامین در چک در چمدان در حالی که تلاش برای هیئت مدیره یک پرواز بین المللی از فرودگاه بایون گوآنگجو در جنوب چین شهر گوانگژو با توجه به گزارش های رسانه ها.

چین قضایی باید اقدام با توجه به قانون و به صورت مستقل به شیوه چینی ها سخنگوی وزارت امور خارجه روز دوشنبه گفت: انکار است که این مورد تا به حال هر لایههای سیاسی.

"مورد بالا است نسبت به دو کشور روابط دیپلماتیک," سخنگوی ژائو Lijian گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه دوشنبه.

چین در هفته های اخیر ممنوع استرالیا واردات گوشت گاو و اعمال تعرفه های استرالیا جو. همچنین ترغیب دانش آموزان چینی در نظر گرفتن اجتناب از استرالیا.

در یک بیانیه Gilespie خانواده خواسته برای حفظ حریم خصوصی و نام دوستان و آشنایان خودداری از گمانه زنی در مورد او "که ما باور نمی کنیم کمک در مورد او".

"ما خانواده بسیار غمگین وضعیت" بیانیه ای گفت:. "ما نمی خواهد هر گونه اظهار نظر عمومی و بپرسید که رسانه ها احترام به حریم خصوصی ما در این زمان دشوار است."


(گزارش شده توسط Paulina Duran در سیدنی; ویرایش توسط Michael Perry & Simon کامرون-مور)tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de