استرالیا با هشدار نسبت به 'بازداشت های خودسرانه" در چین

استرالیا هشدار به شهروندان خود باید با احتیاط از سفر به چین است که این آخرین نشانه ای از چیز ساییده روابط (AFP

توسط KETABKHOOOON در 18 تیر 1399
استرالیا هشدار به شهروندان خود باید با احتیاط از سفر به چین است که این آخرین نشانه ای از چیز ساییده روابط (AFP Photo/لوکاس Coch)

استرالیا هشدار داد شهروندان سهشنبه آنها می تواند به صورت "بازداشت خودسرانه" اگر آنها سفر به چین, آخرین نشانه از تنش های رو به رشد بین دو کشور است.

وزارت خارجه با صدور هشدار در به روز رسانی توصیه های سفر, که همچنین اشاره کرد که مقامات چینی را دستگیر کرده و خارجی به اتهام "به خطر انداختن امنیت ملی".

استرالیا در حال حاضر گفت: شهروندان برای جلوگیری از مسافرت های بین المللی به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس و مشاوره به روز شده را افزایش نمی دهد به طور کلی سطح هشدار سفر به چین است.

"مقامات بازداشت خارجی چون آنها 'به خطر انداختن امنیت ملی'. استرالیا نیز ممکن است در خطر بازداشت خودسرانه" آخرین اخطار گفت.

هشدار آمد روز پس از وزارت خارجه هشدار داد, استرالیایی ها در مورد امکان اجرا گرفتار جدید و جنجالی امنیت و قوانین تصویب شده توسط چین در هنگ کنگ است.

چین وزارت امور خارجه گفت: در پاسخ به این که "خارجی ها در چین مطلقا هیچ چیز به نگرانی در مورد زمانی که آنها پایبند به قانون است."

سخنگوی وزارت ژائو Lijian به خبرنگاران گفت که چین امیدوار استرالیا خواهد "هدف باقی می ماند و عادلانه و به نفع توسعه چین-استرالیا روابط".

تنش در روابط استرالیا و بزرگترین شریک تجاری رو به افزایش بوده است برای ماه ها و هایش به تازگی پس از پکن واکنش نشان داد و با عصبانیت به کانبرا نقش پیشرو در تماس برای یک کاوشگر به ریشه های کروناویروس.

پکن پس از اعمال تعرفه های استرالیا کالا و هشدار داد گردشگران چینی و دانش آموزان در مورد بازدید از این کشور به دلیل اتهام نژادی و آزار و اذیت در برابر آسیایی ها.

در سال گذشته چین دستگیر استرالیایی-چینی نویسنده یانگ Hengjun بود که تحت تعقیب در اوایل سال جاری برای جاسوسی است.

چین نیز بازداشت دو کانادایی پس از کانادا بازداشت بالا مشخصات اجرایی شرکت چینی غول هواوی در اواخر سال 2018 است.

اتاوا را محکوم کرده است کسانی که در بازداشت به عنوان "خودسرانه".tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب