بوسنی مسلمانان سوگواری مرده خود را 25 سال پس از سربرنیتسا

مسلمان بوسنیایی خانواده دعا در نزدیکی قبر بستگان خود را در جنگ بالکان. — AFPبرگزاری: بوسنی مسلمانان در روز ش

توسط KETABKHOOOON در 21 تیر 1399
مسلمان بوسنیایی خانواده دعا در نزدیکی قبر بستگان خود را در جنگ بالکان. — AFP

برگزاری: بوسنی مسلمانان در روز شنبه خوانده شده را علامت 25 سال پس از سربرنیتسا بدترین حملات در خاک اروپا پس از جنگ جهانی دوم با مراسم یادبود به شدت کاهش می یابد به عنوان یک نتیجه از این بیماری همه گیر کوروناویروس.

برگزارکنندگان گفت: تعداد زیادی از مردم حضور سالگرد — معمولا در ده ها هزار نفر — است که به احتمال زیاد به پایین تر از حد معمول به دلیل مستند اقدامات با هدف جلوگیری از گسترش COVID-19.

اقدامات برنامه ریزی شده برای شروع در صبح است.

سپس در 1100 GMT باقی مانده و نه قربانیان شناسایی بیش از سال گذشته خواهد بود گذاشته و به استراحت در یادبود در گورستان Potocari یک روستا فقط در خارج از اتهام نسل کشی است که در خدمت به عنوان پایه ای برای سازمان ملل متحد و حفاظت از نیروی FORPRONU در طول جنگ است.

در 11 ژوئیه 1995 پس از گرفتن بد بخت شهر نیروهای صرب کشته و بیش از 8000 مسلمان و مردان و پسران در جنگ بالکان در چند روز.

قسمت — برچسب به عنوان نسل کشی توسط دو دادگاه های بین المللی — آمد و در پایان یک 1992-1995 جنگ بین بوسنی کروات مسلمانان و صربها که ادعا کرد برخی از 100,000 زندگی می کند.

تا کنون باقی مانده است نزدیک به 6,900 قربانیان پیدا شده است و شناسایی بیش از 80 گورهای دسته جمعی.

صرب بوسنی در زمان جنگ نظامی ژنرال Ratko mladic هنوز احترام به عنوان یک قهرمان توسط بسیاری از صرب شد و محکوم به زندگی در زندان توسط یک دادگاه سازمان ملل متحد در سال 2017 بیش جنایات جنگی از جمله جنگ بالکان شدند. او در انتظار تصمیم خود تجدید نظر شود.

خاورميانه دیگری صرب بوسنی در زمان جنگ رهبر سیاسی نیز محکوم به زندگی در زندان در لاهه.

جنگ در برابر انکار

سربرنیتسا تنها قسمت از جنگ بوسنی به عنوان نسل کشی توسط جامعه بین المللی است.

و در حالی که برای مسلمانان بوسنی شناخت مقیاس قساوت یک ضرورت برای صلح پایدار برای بسیاری از صرب — رهبران و laypeople در هر دو کشور بوسنی و صربستان — استفاده از کلمه نسل کشی باقی می ماند غیر قابل قبول است.

در آستانه سالگرد صربستان جمهور Aleksandar Vucic توصیف جنگ بالکان به عنوان "چیزی که ما نباید و نمی تواند افتخار" اما او هرگز علنا ادا کلمه "نسل کشی".

چند هزار صرب ها و مسلمانان در کنار هم زندگی می کنند فقیر در برگزاری یک مرده شهر در شرق بوسنی تنها با چند مغازه در مرکز آن است.

روز جمعه در شهر صربی شهردار Mladen Grujicic — که انتخاب شد در سال 2016 پس از یک کمپین بر اساس انکار نسل کشی — گفت که "وجود شواهد جدید هر روز که رد زمان ارائه همه چیز را که اتفاق افتاده است".

رهبر سیاسی صرب های بوسنی میلوراد Dodik نیز در توصیف این کشتار به عنوان "اسطوره".

اما روز جمعه عضو مسلمان بوسنی مشترک ریاست جمهوری Sefik Dzaferovic گفت: "ما به گونه ای خستگی ناپذیر اصرار بر حقیقت و عدالت و نیاز به سعی کنید همه کسانی که مرتکب این جنایت".

"ما به مبارزه در برابر کسانی که انکار نسل کشی و جلال عاملان آن گفت:" در یادبود مرکز جایی که او با حضور جمعی نماز.

به منظور اجتناب از جمعیت زیادی در شنبه برگزارکنندگان باید دعوت از مردم برای بازدید از این بنای یادبود مرکز بیش از تمام ماه جولای.

تعداد مختلف نمایشگاه به نمایش از جمله نقاشی های بوسنی هنرمند Safet Zec.

یکی دیگر نصب و راه اندازی تحت عنوان "چرا شما اینجا هستید ؟" با ما-بوسنی هنرمند آیدا Sehovic شامل بیش از 8000 فنجان قهوه گسترش در گورستان چمن.

"ما هنوز نمی پاسخ به این سوال که چرا آنها دیگر در اینجا" او به خبرگزاری فرانسه گفت.

"چگونه می تواند این اتفاق افتاده در قلب اروپا که نفر کشته شدند در چنین یک راه وحشتناک در سازمان ملل متحد در منطقه حفاظت شده? نه به ذکر این واقعیت است که نسل کشی هنوز هم محروم شود."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de