چین اتهامات دو بازداشت کانادایی مظنون به جاسوسی ترودو "بسیار نا امید'

فایل عکس: مردم نگه نشانه خواستار چین به انتشار کانادا بازداشت شدگان Spavor و Kovrig در طول استرداد شنوایی برای

توسط KETABKHOOOON در 1 تیر 1399
فایل عکس: مردم نگه نشانه خواستار چین به انتشار کانادا بازداشت شدگان Spavor و Kovrig در طول استرداد شنوایی برای Huawei Technologies, Chief Financial Officer Meng Wanzhou در B. C. دیوان عالی کشور در ونکوور

توسط کیت Cadell و تونی Munroe

پکن (ایسنا) - چینی دادستان گفت: در روز جمعه آنها را به اتهام دو بازداشت کانادایی برای مظنون به جاسوسی کیفرخواست که می تواند منجر به حبس ابد در یک مورد است که رانده شده دیپلماتیک گوه بین اتاوا و پکن است.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو گفت که او "بسیار نا امید" و نگه داشتن فشار دادن دکمه چین به انتشار اواز یا موسیقی دو نفری.

دیپلمات سابق مایکل Kovrig و تاجر مایکل Spavor دستگیر شدند در اواخر سال 2018 در وزارت امور خارجه اتهامات امنیتی به زودی بعد از پلیس کانادا بازداشت Huawei Technologies Co را [HWT.UL] رئیس امور مالی Meng Wanzhou در ایالات متحده حکم.

در حالی که چین مدعی دستگیری ها در ارتباط نیست به Meng سابق دیپلمات ها و کارشناسان گفته اند که آنها در حال استفاده هستند فشار کانادا.

چین بارها به نام برای Meng انتشار و هشدار داد که کانادا در آن صورت می تواند عواقب برای کمک به ایالات متحده در مورد او.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: به طور منظم جلسه روز جمعه که کیفرخواست شد "به ویژه جدی در شرایطی که نقض ماده 111 از قانون کیفری جمهوری خلق چین" که مربوط به جاسوسی و اسرار دولت.

در زیر این مقاله یک اعتقاد می تواند یک جمله از 10 سال به حبس ابد.

"حقایق روشن و شواهد جامد است و کافی است. او باید پاسخگوی مسئولیت کیفری در زیر ذکر شده را به اتهام" ژائو گفت: از Kovrig قبل از ساخت همان بیانیه ای در مورد Spavor.

اتهامات معنی رسمی آزمایشی می توانید شروع.

ترودو صحبت با خبرنگاران در شهر کبک از چلسی گفت: آن را "شرم واقعی" چین به نظر نمی رسد به درک که دولت کانادا نمی تواند از دخالت در سیستم قضایی.

"ما ادامه خواهد داد ... برای قرار دادن فشار بر دولت چین برای توقف بازداشت های خودسرانه از این دو شهروند کانادا که در حال برگزار شد بدون هیچ دلیل دیگر از دولت چین نا امید با مستقل رسیدگی به کانادا, قوه قضائیه," او گفت:.

وزارت خارجه چین روز جمعه گفت که کنسولی بازدیدکننده داشته است به زندانیان معلق شده بود با توجه به کوروناویروس.

کانادا وزارت امور خارجه گفت که "عمیقا نگران" است که دو کانادایی نبوده است اجازه دسترسی کنسولی به بازديد از اواسط ژانویه و خواستار آزادی فوری آنها هستیم.

حزب حاکم کمونیست را مرکزی سیاسی و امور حقوقی کمیسیون گفت: در سال گذشته که Kovrig است متهم به "سرقت و جاسوسی در حساس چینی اطلاعات و هوش است." آن گفت: Spavor ارائه Kovrig با هوش.

Kovrig آثار برای گروه بین المللی بحران (ICG) یک سازمان غیر دولتی است که با تمرکز بر حل تعارض.

ICG مدیر عامل راب Malley در بیانیه ای گفت که Kovrig بود و نه به خطر انداختن امنیت ملی و "او را تبدیل به یک تاسف گرو یک مبارزه میان ایالات متحده و کانادا و چین است."

Spavor, 44, یک تاجر با روابط کره شمالی.

ماه گذشته Huawei Meng از دست یک حقوقی پیشنهاد برای جلوگیری از استرداد به ایالات متحده به صورت بانک اتهام تقلب.


(گزارش اضافی توسط دیوید Ljunggren و Kelsey جانسون در اتاوا; ویرایش توسط کلارنس Fernandez, کیم Coghill و جاناتان Oatis)tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن