چین استرالیا کاهش واردات گوشت گاو پس از هشدار ویروس پروب

1 / 2استرالیا گوشت فروش در یک قصابی در فروشگاه ملبورن Yarraville حومهاسترالیا گوشت فروش در یک قصابی در فروشگاه

توسط KETABKHOOOON در 24 اردیبهشت 1399
1 / 2

استرالیا گوشت فروش در یک قصابی در فروشگاه ملبورن Yarraville حومه

استرالیا گوشت فروش در یک قصابی در فروشگاه ملبورن Yarraville حومه (AFP Photo/ویلیام غرب)

سیدنی (AFP) - چین به حالت تعلیق واردات از چهار عمده گوشت گاو استرالیا تامین کنندگان روز شنبه تنها چند هفته پس از پکن سفیر هشدار داد از مصرف کننده تحریم در تلافی کانبرا فشار برای بررسی ریشه های کروناویروس.

به گفته تحلیلگران این حرکت نگرانی از امکان بن بست بین استرالیا و مهمترین شریک تجاری است که می تواند بیش از نشت به دیگر بخش های مهم آن را به عنوان تلاش برای حرکت به بیماری ناشی از بحران اقتصادی است.

تجارت فدرال وزیر سیمون بیرمنگام گفت: محموله های گوشت از چهار کشتارگاهها معلق شده بود بیش از "جزئی ویژگی های" نقض مرتبط با چینی بهداشتی و برچسب گواهی مورد نیاز است.

"ما نگران آن است که تعلیق به نظر می رسد بر اساس شدت مسائل فنی است که در برخی موارد تاریخ بیش از یک سال," او گفت:.

"ما با صنعت و مقامات در هر دو استرالیا و چین به دنبال برای پیدا کردن یک راه حل که اجازه می دهد تا این کسب و کار به رزومه کاری خود را عادی عملیات به عنوان به زودی به عنوان ممکن است."

چهار کشتارگاهها حساب برای حدود 35 درصد از استرالیا صادرات گوشت گاو به چین در تجارت به ارزش حدود Aus$1.7 میلیارد دلار (US$1.1 میلیارد دلار) با توجه به ملی پخش ABC.

چینی, سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian به خبرنگاران در پکن است که تعلیق به علت تخلف از "بازرسی و قرنطینه مورد نیاز".

ژائو همچنین لعنتی استرالیا تقاضا برای coronavirus پرس و جو به عنوان "اشتباه در کلمات و اعمال" و هشدار داد در برابر "با استفاده از این بیماری همه گیر به شرکت در دستکاری سیاسی".

اما او را تکذیب کرد یک لینک بین تعلیق و پرس و جو کرد و گفت آنها "دو چیز کاملا متفاوت".

پکن نیز پرچم عمده تعرفه های استرالیا جو بیش از اتهامات این است که آزادسازی دانه در چین -- فروش آن کمتر از هزینه آن را به تولید. The Australian Financial Review روزنامه استناد اسناد محرمانه عنوان کرد و گفت پکن است و با توجه به وظایف 73.6 درصد است.

تنش بین این دو افزایش یافته است از استرالیا آغاز شده خواستار تحقیقات مستقل به منشاء شیوع کروناویروس آغاز شد که در چین قبل از گسترش در سراسر جهان کشته شدن بیش از 280,000 مردم آلوده کردن میلیون ها نفر و خرد اقتصاد جهانی است.

- ترس برای بخش های دیگر -

تماس گرفته اند و تهدید از پکن با سفیر چنگ Jingye گفتن بررسی های مالی استرالیا در ماه گذشته: "چینی است و نا امید و نگران و نا امید با آنچه استرالیا در حال انجام است در حال حاضر.

"اگر این خلق و خوی در حال رفتن از بد به بدتر از مردم فکر می کنم چرا ما باید رفتن به یک کشور است که نه چندان دوستانه به چین؟' گردشگران ممکن است باید افکار دوم."

وی افزود: "این است که به مردم برای تصمیم گیری است. شاید مردم عادی را می گویند " چرا ما باید نوشیدن شراب استرالیا? خوردن گوشت گاو استرالیا?'"

چنگ نیز تهدید جریان از دانش آموزان چینی برای دانشگاه های استرالیا یک منبع کلیدی از درآمد است که در حال حاضر در معرض خطر از همه گیر محدودیت های مسافرتی.

ژائو در دفاع از چنگ نظرات پرسیدن "چه اشکالی داره؟"

صحبت کردن در کانبرا, Birmingham گفت: دولت درمان مسائل تجاری به عنوان نامربوط به بحث در اطراف یک ویروس شد.

"این به هیچ وجه مربوط به صادرات ترتیبات برای استرالیا گوشت گاو و یا برای استرالیا جو و یا هر چیز دیگری," او گفت:.

"ما قطعا نمی بینم هر رابطه و انتظار داریم که دیگر هیچ همتای کشور باید یک ارتباط بین این عوامل یا نه."

آخرین تجارت اصطکاک آمار اعتماد سرمایه گذاران در استرالیا بازار سهام بسته شدن بیش از یک درصد پایین تر است.

سهام در استرالیا شرکت کشاورزی یکی از بزرگترین صادرکنندگان گوشت گاو کاهش 3.7 درصد است.

دو کشور در حال حاضر در آبهای مدیترانه پس از استرالیا آمار چین با ضد دامپینگ عوارض بر محصولات مختلف از جمله آلومینیوم و فولاد است.

پکن نیز بوده است riled با یک تصمیم به ممنوعیت بحث ارتباطات غول هواوی از ساخت استرالیا 5G شبکه در حالی که کانبرا است اعتراض چین دستگیری چینی-استرالیایی نویسنده Yang Jun بر تعویق افتاد.

وجود دارد ترس از تشدید بن بست و تاثیر آن بر تجارت دو طرفه است که به ارزش حدود Aus$235 میلیارد دلار است.

"خطر این است که این گسترش به بیشتر مناطق بحرانی مانند سنگ آهن و زغال سنگ, آموزش و پرورش, LNG و غیره" گفت: AxiCorp را استفان Innes.

او افزود: "اما اگر آن باقی می ماند در گوشت و جو, پس, اقتصادی, نباید آن را بسیار مهم برای استرالیا است."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب