رئیس جمهور گواتمالا scolds آمریکا برای اخراج مهاجران با کروناویروس

گواتمالا جمهور Alejandro Giammattei به نظر می رسد در طول یک کنفرانس خبری در شهر گواتمالاتوسط صوفیه Menchuگواتم

توسط KETABKHOOOON در 4 خرداد 1399
گواتمالا جمهور Alejandro Giammattei به نظر می رسد در طول یک کنفرانس خبری در شهر گواتمالا

توسط صوفیه Menchu

گواتمالا سیتی (ایسنا) - گواتمالا جمهور Alejandro Giammattei با انتقاد از ایالات متحده در روز پنج شنبه برای ارسال بازگشت مهاجران با آلوده رمان coronavirus به کشور آمریکای مرکزی و زور زدن آن ضعف سیستم بهداشت و درمان.

با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس و Giammattei تلاش برای جلوگیری از اخراج پرواز های از ایالات متحده آمریکا دولت ایالات متحده از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارسال شده است گواتمالا مهاجران به کشور خود.

از اخراجی, 119 باید آزمایش مثبت برای ویروس 5% از کشور 2,512 موارد است.

"ما درک می کنیم که ایالات متحده می خواهد به اخراج افراد, اما آنچه که ما را درک نمی کنند که چرا آنها را برای ما ارسال پروازها پر از عفونت" Giammattei گفت: در بحث میزبانی شورای آتلانتیک را آدرین Arsht آمریکای لاتین مرکز.

"ما تا به حال با مشکلات جدی در تبعید مردم," او گفت:. "ما شده اند تحت درمان توسط ایالات متحده در راه است که من می خواهم بگویم این است که نوع در رابطه با اخراجی."

Giammattei, 64 بازنشسته دکتر که پیاده روی با عصا به دلیل مولتیپل اسکلروزیس همچنین گفت که ایالات متحده فرستاده بود و نه "حتی یک ماسک" در طول بیماری همه گیر.

سفارت آمریکا با صدور بیانیه ای به جزئیات کمک های اقتصادی آن تعیین شده و به تازگی برای گواتمالا از جمله لوازم آموزشی و کمک های ارائه شده توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری و 2.4 میلیون دلار در کمک های متعهد در ماه گذشته از طریق آژانس توسعه بین المللی.

"ایالات متحده متعهد به سلامت و رفاه گواتمالا مردم" سفیر لوئیس Arreaga در بیانیه ای گفت:.

مکزیک, کلمبیا, هائیتی و جامائیکا نیز ثبت شده عفونت در میان اخراجی.

این هفته در ایالات متحده گشت مرزی گفت: این امر شروع به اخراج مکزیکی در پرواز به عنوان یک راه برای محدود کردن گسترش coronavirus. دولت مکزیک گفت: هشت پرواز برنامه ریزی شده بود برای ماه مه که ارسال خواهد تا به 133 نفر به Mexico City.


(گزارش شده توسط صوفیه Menchu; نوشتن توسط Daina بث جزایر; ویرایش توسط رابرت Birsel)tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن