'او نمی گویند یک کلمه' - نسل کشی رواندا فراری زندگی می کردند ناشناس در پاریس

پاریس, مارس 17 (ایسنا) - نسل کشی در رواندا فراری Felicien Kabuga که بازداشت در روز شنبه به پایان رسید 26 سال د

توسط KETABKHOOOON در 29 اردیبهشت 1399

پاریس, مارس 17 (ایسنا) - نسل کشی در رواندا فراری Felicien Kabuga که بازداشت در روز شنبه به پایان رسید 26 سال در اجرا بود و ضعیف و ناتوان مرد مسن که گفت کمی به همسایگان و که قدم ترین روز در خارج از آپارتمان خود را در یک مرفه حومه پاریس.

Kabuga, 84, رواندا most wanted با 5 میلیون دلار فضل بر روی سر خود را زندگی کرده بود تحت یک نام نادرست در پنج طبقه بلوک آپارتمان در Asnieres-sur-Seine با کمک فرزندان خود با توجه به فرانسه وزارت دادگستری.

پلیس او را بازداشت اولیه در روز شنبه.

"من می بینم این مرد بیرون رفتن شاید یک بار در روز به تنهایی و یا با کسی گفت:" ژان-ایو Breneol, 72 ساکن در همان بلوک که در آن Kabuga زندگی می کردند. "او نمی خواهد می گویند یک کلمه هیچ چیز نیست."

Breneol گفت که او فکر Kabuga ممکن است زندگی در این ساختمان به مدت چهار یا پنج سال است.

"ما نمی دانیم که نام او هیچ چیز" او ادامه داد.

معلوم نیست چگونه و یا زمانی که Kabuga فرانسه وارد شد.

اما همسایگان گفت: آنها حیرت زده به یاد بگیرند که یک مرد می خواست با سازمان ملل متحد دادگاه در هفت اتهامات جنایی از جمله قتل عام و تحریک به ارتکاب نسل کشی همه در رابطه با سال 1994 در رواندا نسل کشی شده است زندگی در میان آنها است.

"آنچه اتفاق افتاده این است تکان دهنده گفت:" دوم ساکن در این ساختمان که شناسایی خود را تنها به عنوان Jean-Guillaume که اضافه شده است که Kabuga به نظر می رسد ضعیف است.

"او یک مرد بسیار قدیمی است. او بیمار بود."

رویترز نمی تواند پیدا کردن هر گونه اظهار نظر عمومی ساخته شده توسط Kabuga در طول سال در مورد اتهامات عنوان شده علیه. از آن خواهد شد اگر او تا به یک وکیل در فرانسه.

Kabuga در حال حاضر برگزار شد در La Sante در زندان مرکزی پاریس.

در پای یک تحمیل بیرونی دیوار ساخته شده از سنگ و bristling با دوربین های امنیتی یک arman در سه رنگ ملی فرانسه پرچم آویزان در کنار پذیرش کیوسک.


پول نقد, قمه,

Kabuga بازداشت مشخص شده در پایان از بیش از دو دهه از شکار که میرسد آفریقا و اروپا است.

یک هوتو تاجر او متهم است که ایجاد و ساخت سهم به یک صندوق است که مطرح شده منابع مالی برای پرداخت این جوانان اند که کشتار برخی از 800000 توتسی و متوسط Hutus و همچنین وارد کردن تعداد زیادی از قمه, با توجه به سازمان ملل متحد دادگاه کیفرخواست.

Kabuga شده بود دیپلم جمهور Juvenal Habyarimana که مرگ در یک هواپیما شلیک بیش از رواندا کیگالی پایتخت در سال 1994 مشتعل ريشه تنش های قومی بین اینکه اقوام توتسی و هوتو. دو تن از دختران خود ازدواج به Habyarimana خانواده با توجه به اصلاح کیفرخواست مورخ 2004.

یکی از رواندا ثروتمندترین مردان قبل از نسل کشی Kabuga کنترل بسیاری از آفریقای مرکزی کشور قهوه و چای و مزارع و کارخانه ها. او همچنین شرکت متعلق به رادیو تلویزیون Milles کللینس که ایستگاه رادیویی ضد توتسی پیام که چتری قومی نفرت.

زخم از نسل کشی عمیقا اچ در رواندا و روان.

"این واقعا خبر خوبی است که کسی که برنامه ریزی و تامین مالی نسل کشی شده است و مخفی برای مدت زمان طولانی و در حال حاضر بازداشت شده است. این خبر خوبی است برای همه به خصوص بازماندگان" گفت: والری Mukabayire رهبر AVEGA یک گروه از زنان بازماندگان نسل کشی.

Mukabayire, 64, گفت: او از دست اعضای خانواده از جمله شوهر او. او بازماندگان گروه اندکی بیش از 19,000 اعضای.

"ما نگران بودند که او (Kabuga است) سالمندان, سن می توانند مانع عدالت است اما در حال حاضر ما خوشحال هستند که او دستگیر شده است," او گفت: سلامت از طریق تلفن.

Kabuga بازداشت هموار راه را برای او تا قبل از برگزاری دادگاه تجدید نظر و بعد از انتقال به زندان از دادگاه بین المللی است که در لاهه هلند و آروشا, تانزانیا.

دادگاه کیفری بین المللی برای رواندا (ICTR) تاسیس شد توسط شورای امنیت سازمان ملل و بسته در سال 2015. بین المللی باقی مانده مکانیزم کیفری برای دادگاهها در حال حاضر موظف به انجام برخی از توابع انجام شده توسط ICTR و دادگاه کیفری بین المللی برای یوگسلاوی سابق.

این ICTR بود که در این مرکز تلاش به مجموعه ای از استانداردهای جدید بین المللی عدالت هر چند رئیس جمهور رواندا پل Kagame گفت: آن را بیش از حد کند و بیش از حد ناکارآمد است. برخی از منتقدان گفت: آن را بیش از حد متمرکز بر تعقیب Hutus.

"بین المللی عدالت Kabuga دستگیری نشان می دهد که ما می توانیم موفق هنگامی که ما جامعه بین المللی را به حمایت از" مکانیسم رئیس دادستان سرژ Brammertz در بیانیه ای گفت. (گزارش شده توسط Clotaire Achi, دومینیک Vidalon و ریچارد Lough در پاریس و کلمنت Uwiringiyimana در کیگالی نوشتن توسط ریچارد Lough ویرایش توسط فرانسیس کری)tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن