هند خواست های سازمان ملل متحد برای پایان دادن به شکنجه استفاده از گلوله اسلحه در برابر افراد زیر سن قانونی در IoK

سازمان ملل متحد: سازمان ملل متحد-دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ ابراز نگرانی عمیق بر ادامه استفاده ا

توسط KETABKHOOOON در 27 خرداد 1399

سازمان ملل متحد: سازمان ملل متحد-دبیر کل آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ ابراز نگرانی عمیق بر ادامه استفاده از گلوله اسلحه علیه کودکان توسط نیروهای امنیتی هند در کشمیر تحت اشغال و به نام در دهلی نو به "بلافاصله پس از پایان" چنین شیوه.

تماس ساخته شده بود با اشاره به این حادثه تلخ در گزارش سالانه کودکان و درگیری های مسلحانه به راه انداخته شد که روز دوشنبه توسط نماینده ویژه در موضوع ویرجینیا گامبا.

به شورای امنیت سازمان ملل نیز خواست هند برای جلوگیری از شکنجه و بازداشت غیر قانونی افراد زیر سن قانونی در اشغال دره.

"من نگران بازداشت فرزندان خود از جمله بازداشت در طول شب حملات اقامت اجباری در ارتش, اردوگاه های شکنجه در زندان ها و بازداشت بدون اتهام و یا به دلیل روند و اصرار (هند) دولت بلافاصله پس از پایان این عمل" دبیر کل گفت.

با توجه به جنایات علیه کودکان در کشمیر در این گزارش گفت که "سازمان ملل متحد تایید قتل (8) و نقص عضو (7) از 15 کودکان (13 پسر 2 دختر) بین سنین 1 و 17 و یا در عملیات های مشترک تصفیه مرکزی ذخیره نیروی پلیس ارتش هند (Rashtriya تفنگ) و عملیات ویژه گروه از جامو و کشمیر پلیس".

"بسیاری از تلفات رخ داده است که در جامو و کشمیر به طور عمده ناشی از شکنجه در بازداشتگاه های عکاسی از جمله از گلوله اسلحه."

این گزارش به ویژه به نقل از 68 موارد که در آن کودکان بین سنین 9 و 17 بوده است بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی در جامو و کشمیر امنیت ملی مربوط به اتهام, به اتهام ارتباط با گروه های مسلح.

گفت: "من هنوز نگران فرزند تلفات در جامو و کشمیر و بر دولت به اقدامات پیشگیرانه برای محافظت از کودکان خود از جمله پایان دادن به استفاده از گلوله های علیه کودکان" دبیر کل گفت.

دیپلمات اشاره کرد که دبیر کل گزارش دندانه دار هند کاذب روایت از حالت عادی در جامو و کشمیر و افشای آن قبر نقض قوانین بینالمللی جنایات جنگی و نقض حقوق بشر در منطقه مورد مناقشه.

از سوی دیگر از شورای امنیت سازمان ملل استقبال و اذعان کرد در همان گزارش دولت پاکستان تلاش برای حفاظت از فلج اطفال کارگران است.

این گزارش همچنین اشاره می کند با قدردانی کلی کاهش در تعداد حملات علیه کودکان در کشور است.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن