این امر هزینه تریلیون ها: روز کره شمالی فرو می ریزد

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.چشم انداز صلح آمیز کره ای, وحدت, اما, از راه دور آن را به نظر می رسد

توسط KETABKHOOOON در 14 تیر 1399

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.

چشم انداز صلح آمیز کره ای, وحدت, اما, از راه دور آن را به نظر می رسد می تواند یک رویداد تاریخی ارزش برنامه ریزی برای. در حالی که آماده شدن برای بدترین ما باید امید برای بهترین. به امید بهترین معنی است که یک سناریو که در آن کره شمالی سقوط و تغییر رژیم رخ می دهد به طور معجزه آسایی باز کردن درب به کره جنوبی و غرب را در سراسر کره شمالی در چه امید خواهد بود مسالمت آمیز جذب. به عنوان بعید است که این برای تلفن های موبایل, آن مهم است به یاد داشته باشید که آن را بدون سابقه تاریخی.

در ماه نوامبر سال 1989 غرب و شرق برلن رفتند به چه یکی از مهمترین و به شدت محافظت مرزها در جهان و پاره کردن بخش هایی از دیوار برلین که تا به حال تقسیم آلمان به مدت بیست و هشت سال. با آمریکا کمک های آلمان شد ایران از طریق اختلاط شرق آلمان فدرال متحده به آلمان غربی و آن را سوار بر یک مسیر تبدیل شدن به یکی از ثروتمند ترین و مرفه ترین کشورها در سراسر جهان است. سقوط دیوار برلین یک رویداد است که هیچ کس را دیدم آیند.

در این سناریو بعید است کره جنوبی و ژاپن و غرب را مجبور به پاسخ مجدانه و به سرعت در حال. بنابراین آنها نیاز به شروع به ساخت برنامه ای در مورد هزینه های بازسازی کره شمالی اگر آن رژیم فرو می ریزد و کره جنوبی در مراحل پیوستن به این دو سرزمین از شبه جزیره کره به یک دولت واحد فقط به عنوان آلمان غربی انجام داد. این می رود بدون گفت که بزرگترین سهم از بار در بازسازی تلاش می گیرند در کره جنوبی. بانک توسعه آسیایی و بانک جهانی نیز در قلاب برای چنین عظیم و تاریخی وظیفه. است کره جنوبی آماده این ؟

تخمین می زند که چقدر الحاق خواهد هزینه های کره جنوبی در محدوده 3 درصد به 12 درصد از تولید ناخالص داخلی سالانه آن بیش از چند دهه. در سال 2015 کره جنوبی شورای ملی برآورد وحدت بین هزینه 2016 به 2060 به $9.2 تریلیون دلار—تقریبا هفت برابر کره جنوبی تولید ناخالص داخلی سالانه. کره جنوبی وزارت وحدت اصلی دولت در بدن مسئول اینتر-کره ای روابط دریافت کرده و در مجموع 1 میلیارد دلار در آن سال 2020 بودجه 10 درصد افزایش از سال قبل است. در میان پروژه های زیربنایی بودجه سطح شیب دار تا با تمرکز بر تقویت همکاری های اقتصادی در تلاش برای رسیدن به یک " صلح و اقتصاد بین این کشورها است. بودجه این می افتد کوتاه از پیشنهاد و برآورد هزینه. بازسازی کره شمالی حمل و نقل و انرژی بخش به تنهایی نیاز خواهد بود $63.1 میلیارد دلار است.

با استفاده از اتحاد مجدد آلمان به عنوان یک پروکسی بخش شرقی به این روز دریافت تزریق پول. هزینه های کلی از وحدت آلمان به مقدار مجموع $2.25 تریلیون. بزرگترین بخش (65 درصد) رفت و به منافع اجتماعی در حالی که دیگر سنگین سرمایه گذاری در زیرساخت ها و ارائه 'خوش آمدید پول به هر یک از آلمان شرقی. با وجود این در دراز مدت اقتصادی تنظیمات وحدت آلمان در نظر گرفته شده است یک داستان موفقیت آن را به عنوان اجازه از 16 میلیون نفر به مرحله به یک کشور با استانداردهای بالاتر زندگی اگر چه تفاوت بین غرب و شرق هنوز معطل دهه پس از اتحاد مجدد. شرق سابق می افتد در پشت سابق غرب در مهم اقتصادی اقدامات: اشتغال, درآمد, تولید ناخالص داخلی سرانه و بهره وری.

آلمانی تجربه نشان می دهد که اتحاد پرهزینه برچسب قیمت و یک افق زمانی طولانی تر. تفاوت بین کره هستند قابل توجه است. در سال 2016 کره شمالی تا به حال تولید ناخالص داخلی سرانه از 1500 دلار و کره جنوبی تا به حال $27,608 در همان سال است. کره شمالی یکی از فقیرترین کشورهای جهان بود در حالی که کره جنوبی دوازدهم بزرگترین اقتصاد جهان.

قحطی و سوء تغذیه و عدم دسترسی به خدمات اساسی هستند مشکلات گسترده در شمال. از جمعیت 25 میلیون و 41 درصد دچار سوء تغذیه هستند و 70 درصد دچار ناامنی غذایی. خدمات بهداشتی و درمانی بیمار مجهز به پاسخگویی به مردم بهداشتی اولیه نیاز دارد. امید به زندگی در کره شمالی است که شصت و هشت سال برای مردان و هفتاد و شش برای زنان در حالی که در جنوب آن است که هشتاد سال برای مردان و هشتاد و شش برای زنان است.

وجود عدم اطمینان در مورد آنچه در کره وحدت خواهد بود اما یک مطالعه انجام شده توسط همکاران در CSIS نگاه اقتصاد از اتحاد و به این نتیجه رسیدند که آن را ممکن است به عنوان دست و پا گیر به عنوان به طور معمول تصور است. در کوتاه مدت اجرا وحدت می کند کره جنوبی رشد و هزینه وحدت خواهد بود و شیب دار است. در بلندمدت منافع خواهد بیش از هزینه ها و هر دو طرف را به دست آورید از ادغام اقتصادی سرمایه انسانی ارز و کاهش فقر است.

در حالی که دو کره متفاوت گسترده اقتصادی, سیاسی و اجتماعی از دو Germanies از سال 1989 مهم است که غرب به حساب می گیرد که الحاق تلاش خواهد کرد به راحتی قابل توجهی نیاز دارد منابع اقتصادی در طول زمان: بازسازی کره شمالی خواهد بود پروژه ای است که در گذشته بیش از سی سال است.

Daniel F. Runde است معاون ارشد و مدیر پروژه در رفاه و توسعه و دارای William A. Schreyer صندلی در تجزیه و تحلیل جهانی در مرکز مطالعات بین المللی و استراتژیک (CSIS). او یک معمار از ساخت قانون تصویب شده توسط کنگره در سال 2018 یک لایحه دو حزبی ایجاد یک جدید آمریکا در آژانس توسعه: ایالات متحده برای توسعه بین المللی امور مالی شرکت (USIDFC). او رئیس کمیته مشورتی داوطلبانه کمک های خارجی (ACVFA) صندلی از کشورهای جنوب صحرای آفریقا کمیته مشورتی برای بانک صادرات و واردات ایالات متحده (EXIM) و خدمت در هیئت مدیره بنیاد بین المللی انتخاباتی سیستم (IFES), هزاره چالش شرکت (MCC) شورای مشورتی غربی NIS سرمایه گذاری صندوق (WNISEF) و Ashesi دانشگاه و بنیاد یک دانشگاه خصوصی واقع در آکرا غنا). او قبلا برگزار شد ارشد نقش رهبری در شرکت مالی بین المللی (IFC) به عنوان مدیر دفتر توسعه جهانی اتحاد (GDA) در آژانس ایالات متحده برای توسعه بین المللی (USAID). او یک عمر عضو شورای روابط خارجی (CFR) عضو برتون وودز و دارنده افسر متقابل در جهت Isabel la Católica.

اینجا را کلیک کنید برای خواندن کامل مقاله.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن