Paulinho Paiakan: آمازون بومی ارشد می میرد با کروناویروس

Paulinho Paiakan بود رئیس Kayapó مردمیکی از بهترین و شناخته شده بومی مدافعان جنگل آمازون مرده است با کروناویرو

توسط KETABKHOOOON در 30 خرداد 1399
Paulinho Paiakan بود رئیس Kayapó مردم

یکی از بهترین و شناخته شده بومی مدافعان جنگل آمازون مرده است با کروناویروس در برزیل جایی که این بیماری همچنان گسترش سریع آن است.

Paulinho Paiakan رئیس Kayapó مردم آمد تا توجه بین المللی را در سال 1980 در مبارزه با بلو مونته یکی از بزرگترین سدهای.

او حدود 65. در سال 1998 او به جرم تجاوز به دختر 18 ساله در یک مورد است که صدمه دیده است شهرت خود را.

Covid-19 آمار برزیل را آسیب پذیر جوامع بومی ،

این کشور در میان جهان بدترین آسیب دیده و شیوع اعتقاد به هفته دور از آن قله. برزیل دوم-بالاترین تعداد عفونت - بیش از 955,000 - و مرگ و میر بیش از 46,500 پس از ما.

  • بیماری در دیدار جنگل زدایی در قلب برزیل آمازون
  • چگونه همه گیر تبدیل شده سیاسی در برزیل

Paiakan یکی از مهم ترین صدای بومی در برزیل برای بازگشت به دموکراسی در 1980s و کمک به رهبری کمپین برای ایجاد بزرگ بومی ذخایر در آمازون.

در کنار Kayapó رئیس Raoni و نوازنده نیش او به ارمغان آورد با توجه به تاثیر ساخت و ساز از بلو مونته سد برق آبی در Xingu رودخانه در آمازون. پس از بسیاری از موانع اصلاح شده پروژه بود که در نهایت ساخته شده و عملیات آغاز شده در سال 2016.

او همچنین مبارزه برای اخراج کارگران معدن غیر قانونی و وبلاگ نویس از بومی مناطق.

اما تصویر خود را رنگ آمیزی شد در سال 1992 پس از یک دانش آموز متهم او را از تجاوز یک مورد است که تا به حال در سراسر جهان انعکاس. متحدان خود استدلال این ادعا ساخته شد به لکه Paiakan شهرت و سکوت او.

پس از یک فرایند طولانی قانونی او محکوم به شش سال زندان در سال 1998 اما خدمت تنها بخشی از آن را تحت بازداشت خانگی خود را بومی رزرو در شمال ایالت پارا. همسر خود را داشت به جرم کمک به او را در این حمله است.

در واکنش به مرگ او در روز شنبه در یک بیمارستان در پارا برزیل مردمان بومی' Association (Apib) توصیف Paiakan به عنوان "پدر رهبر و جنگجو" برای مردم بومی و محیط زیست است.

Gert-پیتر Bruch, بنیانگذار گروه زیست محیطی سیاره آمازون گفت: AFP news agency: "او تمام عمر خود را برای ساخت در سراسر جهان اتحاد در اطراف مردمان بومی برای نجات آمازون است. او بسیار جلوتر از زمان خود. ما از دست داده ایم بسیار ارزشمند راهنمای."

جوامع بومی را ضربه سخت شده توسط ویروس

در سراسر برزیل آمازون منطقه بیش از 280 مردم بومی فوت کرده اند با coronavirus با توجه به Apib. ویژه ای وجود دارد نگرانی در مورد شیوع بیماری در منطقه, که در آن بیمارستان ها با کمبود بودجه روبرو شده و دسترسی به مناطق دور افتاده دشوار است.

پارا به ده ها هزار نفر از مردم بومی تبدیل شده است یکی از سخت ترین ضربه متحده در این کشور است.

روز چهارشنبه مایک رایان, شرایط اضطراری برنامه سر در سازمان بهداشت جهانی (WHO) گفت: شیوع این بیماری در برزیل هنوز "بسیار شدید" و آن لحظه ای بود که از "احتیاط".

راست رئیس جمهور Jair Bolsonaro که در ابتدا توضیح داده شده این ویروس به عنوان یک "کمی آنفولانزا" بوده است به شدت مورد انتقاد قرار در خانه و خارج از کشور برای مدیریت بحران است. او خودداری کرده است که به دنبال مشاوره و دو وزرای بهداشت را ترک کرده اند این کار بیش از اختلاف نظر با رئیس جمهور.

اوایل این ماه دولت خود متوقف شد انتشار اطلاعات در مورد ویروس. آن را مجبور به عقب تصمیم پس از متهم شدن به تلاش برای دستکاری در اعداد است.

آقای Bolsonaro نیز بارها و بارها مورد انتقاد دولت و مقامات محلی برای اعمال محدودیت که باید تعطیل شهرستانها بزرگ در سراسر کشور است. این اقدامات را شروع کرده اند به برداشته شود در برخی از مناطق.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب