زمین لرزه قدرتمند تکان آلاسکا شهرهای تولید سونامی کوچک

زمین لرزه قدرتمند تکان آلاسکا شهرهای تولید سونامی کوچکANCHORAGE, آلاسکا (AP) — یک زلزله قدرتمند واقع خاموش آلا

توسط KETABKHOOOON در 1 مرداد 1399
زمین لرزه قدرتمند تکان آلاسکا شهرهای تولید سونامی کوچک

ANCHORAGE, آلاسکا (AP) — یک زلزله قدرتمند واقع خاموش آلاسکا ساحل جنوبی در حال تکان برخی از جوامع ساحلی در اواخر سه شنبه و برخی از ساکنان به طور خلاصه درهم برای زمین بالاتر بیش از ترس از سونامی است.

وجود دارد هیچ گزارش فوری از آسیب در کم جمعیت منطقه از دولت و هشدار سونامی لغو شد پس از این قدر زلزله 7.8 کردن شبه جزیره آلاسکا تولید یک موج کمتر از یک پا.

با توجه به بررسی زمین شناسی ایالات متحده زلزله زده شنبه در 10:12 p. m. به وقت محلی محور در آب 65 مایل (105 کیلومتر) جنوب-جنوب شرقی پریویل آلاسکا در عمق 17 مایل (28 متر).

از آنجا که از محل آن در نزدیکی جوامع در امتداد شبه جزیره آلاسکا را تجربه نکرد تکان دادن است که به طور معمول همراه با آن بزرگی یک زلزله گفت: Michael غرب ایالت آلاسکا زلزله شناس.

اما این بدان معنا نیست که آنها را از طریق آن خواب: غرب گفت: ساکنان شهرهای کوچک در یک صد مایل از این زمین لرزه گزارش بسیار قوی و تکان دادن و نیز احساس بیش از 500 کیلومتر دورتر در لنگرگاه منطقه غرب گفت.

"هیچ گزارش از هر گونه آسیب" کودیاک پلیس گروهبان. مایک جور آسوشیتدپرس گفت در اوایل صبح روز چهارشنبه. "بدون آسیب گزارش شده است. همه چیز اسمی است."

Kodiak در حدود 200 مایلی شمال شرقی که در آن زلزله متمرکز شد.

سونامی هشدار به حال ساکنان ساحلی تخلیه برای زمین بالاتر. رسانه های اجتماعی پست نشان داد که صف های طولانی از مردم در حال فرار از شهرها مانند هومر و کودیاک در حالی که سونامی sirens wailed در پس زمینه.

در جزیره کودیاک محلی دبیرستان افتتاح شد درهای خود را برای evacuees آیا به عنوان محلی کاتولیک مدرسه Anchorage Daily News گزارش شده است.

"ما باید یک دبیرستان پر از مردم گفت:" لری LeDoux, سرپرست از Kodiak منطقه مدرسه. "من شده است با عبور از ماسک پس از اولین آژیر صدا گفت:" اخبار روزانه.

"همه چیز را به عنوان آرام به عنوان می تواند. ما احتمالا 300 400 نفر از مردم با پوشیدن ماسک," او گفت: قبل از این هشدار لغو شد.

سونامی هشدار عادی برای افرادی که در کودیاک.

"من انجام شده است این از آنجایی که من بچه بودم" LeDoux به این روزنامه گفت. "اخبار قدیمی."

مسئولان ملی مرکز هشدار سونامی در Palmer, آلاسکا, شروع, تماس سونامی مشاوره و هشدارهای پس از یک موج تنها 25 سانتی متر (.8 پا) ثبت شده در جامعه از شن و ماسه نقطه.

"من ممکن است انتظار می رود کمی بیشتر آب, اما من خوشحال هستم که وجود ندارد" گفت: David Hale ارشد وظیفه دانشمند در سونامی مرکز.

روز سه شنبه زمین لرزه قدرتمند تر از قدر 7.1 زلزله که باعث آسیب در منطقه لنگرگاه در نوامبر سال 2018 است.

"این زلزله منتشر شد حدود 15 برابر مقدار انرژی است که به عنوان زلزله گفت: غرب دولت زلزله شناس.

بیش از ده ها پس لرزه از قدر 4.0 یا بالاتر گزارش شد و بلافاصله پس از زلزله گفت: با تلفن از آلاسکا, زلزله مرکز در دانشگاه آلاسکا فیربنکس.

"ما مردم اینجا که در حال رفتن بود کار تمام شب" در غرب گفت: اوایل صبح روز چهارشنبه. "این پس لرزه خواهد رفتن و رفتن و رفتن و رفتن."

آلاسکا-Aleutian سنگر نیز آن قدر 9.2 زلزله در سال 1964 محور شد. که باقی می ماند و دوم قدرتمند ترین زلزله تا کنون ثبت شده است. این temblor و سونامی متعاقب آن باعث آسیب گسترده و کشته شدن 131 مردم, برخی با عنوان دور به عنوان اورگان و کالیفرنیا. آلاسکا است که بیشتر به طور فعال لرزه ای دولت است. نزدیک به 25000 زمین لرزه ثبت شده در آلاسکا پس Jan. 1 با توجه به این مرکز است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب