روسیه را به روزنامه نگاران تحت فشار از راز خدمات در پی پوتین لرزان رفراندوم پیروزی

ایوان Safronov کشف و ضبط شد در خارج از خانه در صبح روز سه شنبه - TASSروسیه سرویس های اطلاعاتی را 'افزایش' جنگ

توسط KETABKHOOOON در 22 تیر 1399
ایوان Safronov کشف و ضبط شد در خارج از خانه در صبح روز سه شنبه - TASS

روسیه سرویس های اطلاعاتی را 'افزایش' جنگ خود را در رسانه ها انجام یک سری از عملیات طراحی شده برای ارعاب روزنامه نگاران در پی ولادیمیر پوتین مورد بحث رفراندوم پیروزی هفته گذشته است.

در یک مورد بی سابقه برای فروپاشی شوروی سابق و روسیه برجسته دفاع خبرنگار ایوان Safronov کشف و ضبط شد در خارج از خانه در صبح روز سه شنبه توسط عوامل سرویس مخفی و به اتهام خیانت است.

با استناد به راز طبیعت مورد محققان منتشر نشده و هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود را اما خبرنگار چهره 20 سال در زندان است.

هفته گذشته قریب به اتفاق تصویب اصلاحات قانون اساسی اجازه می دهد ولادیمیر پوتین به ماندن در دفتر حداقل تا 2036 شد مورد ستایش قرار داد توسط کرملین به عنوان یک "پیروزی."

اما نتایج در مراکز رای دهی بودند که نظارت توسط ناظران مستقل نشان داد چیزی شبیه یک تقسیم رای دادن.

که آشکار بود نشانه روسیه FSB سرویس مخفی به عمل آورند.

"هر زمان که کرملین می شود وجودی وحشت که در واقع لحظه ای که FSB تمایل به گام و بگو نگران نباشید بچه ها نگه من آبجو ما باید این'," علامت Galeotti یک استاد افتخاری در UCL SSEES و متخصص در خدمات مخفی به تلگراف گفت.

در فضای فقط چند روز یک روزنامه نگار در روسیه, north-west روز دوشنبه پیدا شد به جرم "توجیه تروریسم" در ستون و جریمه £5,000, فرار از زندان.

روز چهارشنبه پلیس حمله کردند و خانه ها از حداقل پنج نفر مخالف و یک مستقل newsroom.

FSB تولید کرده است هر گونه شواهد خاص به خود را اتهاماتی که آقای Safronov شده است به جاسوسی برای چک هوش, اما خود دفاع وکیل می گوید که خبرنگار بوده و تحت نظارت برای بسیاری از سال.

"این غیر ممکن است می گویند در حال حاضر که آیا او یک قربانی تصادفی اما راه آن انجام شد - علنا با حمایت از (سخنگوی کرملین دیمیتری) Peskov - آن طراحی شده است برای ارسال یک پیام به همه روزنامه نگاران" آندره Soldatov یک روزنامه نگار تحقیقی و همکاری نویسنده از "هموطنان: وحشیانه و پر هرج و مرج تاریخ روسیه تبعیدیان, مهاجران و عوامل خارج از کشور" به تلگراف گفت.

پس از رفتن تصادفی هدف خدمت می کنند FSB هدف گسترش ترس بهتر است با توجه به Mr Galeotti:

"از یک طرف آن را مورد اطمینان مردم در بالا اما از سوی دیگر آن را نیز فراهم می کند یک شوک برای افراد زیر است."

افسران پلیس بازداشت یک حامی ایوان Safronov - AFP

آقای Safronov جدید, کارفرما, Roscosmos رئیس Dmitry Rogozin اصرار دارد که او هیچ شک و تردید خود را در "حرفه ای و صداقت است."

روزنامه نگار تحت تعقیب به شدت دستپاچه حتی کرملین پسند محافل.

سرگئی مارکوف یک کرملین سیاسی استراتژیست و رئیس سابق مجلس, تعجب در وبلاگ خود در اوایل این هفته: "می توانید آن بود که پنهان کاری است که پوشش واقعی عدم اثبات به منظور صرفه جویی کسی است؟"

آقای Safronov بازداشت یک روز پس از دادگاه گذشت یک حکم گناه برای روزنامه نگار سوتلانا Prokopieva بود که گناهکار "توجیه تروریسم" بیش از یک رادیو ستون که در آن او مقصر اجرای قانون برای جوان بیگانه مردم که محزون به دنبال بی قانونی در اطراف آنها.

بعد از این هفته پلیس انجام حملات بر خانه های چند مخالف و یک newsroom اسپانسر شده از طرف تبعید سرمایه دار خیلی مهم میخائیل Khodorkovsky. همه آنها را خواستار شده است برای یک اعتراض مخالفان شد و هفته آینده در برابر آقای پوتین قانون برای زندگی است.

آقای Khodorkovsky که در لندن زندگی می کند پس از گذراندن ده سال در زندان های روسیه در دو مجموعه از دو طرف تناقض اتهامات می گوید: موج جدید سرکوب علیه روزنامه نگاران است که کرملین زانو حرکت تند و سریع واکنش به پوشش رسانه ای که میریزد نور در رو به کاهش حمایت از آقای پوتین و تغییر قانون اساسی.

"تنها چیزی که در آن یک رقابت واقعی است که ممکن است در حال حاضر برای درک افراد از چه مشروع کسانی که اصلاحات هستند," او گفت: Dozhd کانال تلویزیون. "و این بستگی دارد که افرادی که در حال انتقال اطلاعات به مردم است."tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب