وزیر امور خارجه مایک Pompeo هشدار چین بیش از تداخل با ما روزنامه نگاران در هنگ کنگ

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo معتقد است که چین در حال تهدید به تداخل با کار ما روزنامه نگاران - AFPوزیر خارجه

توسط KETABKHOOOON در 29 اردیبهشت 1399
وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo معتقد است که چین در حال تهدید به تداخل با کار ما روزنامه نگاران - AFP

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo گفت: به اعتقاد او چین را تهدید به تداخل با کار ما روزنامه نگاران در هنگ کنگ و هشدار داد پکن است که هر گونه تصمیم گیری impinging در هنگ کنگ استقلال می تواند بر ما ارزیابی از هنگ کنگ ،

"این روزنامه نگاران اعضای یک مطبوعات آزاد و نه تبلیغات کادر و خود را با ارزش گزارش به اطلاع شهروندان چینی و جهان" آقای Pompeo در بیانیه ای گفت.

بریتانیا بازگشت هنگ کنگ به چین در سال 1997 و سرزمین وعده داده شده بود یک "درجه بالایی از خودمختاری" برای 50 سال. این سیستم تشکیل شده اساس منطقه ویژه وضعیت تحت قانون ایالات متحده کمک کرده است که این رشد به عنوان یک مرکز مالی جهان.

آقای Pompeo اعلام کرد در مارس 6 است که وزارت امور خارجه شد, تاخیر در گزارش به کنگره ارزیابی اینکه آیا هنگ کنگ لذت کافی استقلال از چین برای ادامه دریافت درمان خاص از ایالات متحده است.

او گفت: در زمان تاخیر اجازه می دهد تا گزارش را به حساب برای هر گونه اقدامات پکن ممکن است تامل در اجرا به چین, مارس 22 ملی.

تنش بین واشنگتن و پکن باید مشخصی در هفته های اخیر به عنوان آقای Pompeo رئيس جمهور و دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در مورد شکایت کرده اند چین را زود از دست زدن به از شیوع کروناویروس.

ایالات متحده و چین را نیز درگیر شدند بیش از روزنامه نگاران شاغل در هر یک از دیگر کشورها است.

در ماه فوریه مغلوب ساختن پیشی جستن دولت گفت: این امر شروع درمان پنج چینی عمده رسانه دولتی اشخاص با ما عملیات همان سفارتخانه های خارجی و نیاز به آنها را به ثبت نام کارکنان خود را و ما خواص با وزارت امور خارجه.

پکن و سپس اخراج سه وال استریت ژورنال خبرنگاران - دو آمریکایی و یک استرالیایی - زیر نظر ستون روزنامه است که به نام چین "واقعی بیمار مرد آسیا".

در اوایل ماه مارس در ایالات متحده کاهش تعداد روزنامه نگاران مجاز به کار وجود دارد در چهار چینی عمده دولتی رسانه ها به 100 از 160 قبلا.

در اقدامی تلافی جویانه چین گفت که لغو اعتبارنامه از خبرنگاران آمریکایی با, نیویورک تایمز, اخبار پارسیان وال استریت ژورنال و واشنگتن پست که اعتبار منقضی تا پایان سال 2020 است.

پکن گفت: اخراج روزنامه نگاران خواهد بود نه مجاز به کار در سرزمین اصلی چین و هنگ کنگ یا ماکائو. اخراج در انتظار تاثیر حداقل 13 روزنامه نگاران با توجه به خارجی باشگاه خبرنگاران از چین است.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن