باید به آمریکایی ها با نگاه به سوئد یا آلمان به عنوان یک مدل برای مبارزه با کروناویروس?

آمریکایی ها به فکر ملت خود را به عنوان استثنایی است. حتی وجود دارد یک اصطلاح برای آن: آمریکا استثنایی.هر بار ک

توسط KETABKHOOOON در 25 اردیبهشت 1399

آمریکایی ها به فکر ملت خود را به عنوان استثنایی است. حتی وجود دارد یک اصطلاح برای آن: آمریکا استثنایی.

هر بار که کسی مانند برنی ساندرز می گوید ایالات متحده باید الگوی آن شبکه امنیت اجتماعی در کشور دانمارک به عنوان مثال کسی مانند هیلاری کلینتون snaps "ما نمی دانمارک."

"ما" کلینتون تمسخر در سال 2015 "در ایالات متحده آمریکا است."

در عین حال وقتی که می آید به این بیماری همه گیر کوروناویروس — و یا بیشتر به طور خاص چگونه ما گذار از دولت به حالت تعلیق در انیمیشن شناخته شده به عنوان "مستند" به حتی بیشتر آزار دهنده فاز شناخته شده به عنوان "بازگشایی" — اضطراب آمریکایی ها از همه گرایشهای سیاسی شده اند بیش از خوشحال به نگاه به کشورهای خارجی به عنوان عامل بالقوه در مدل های.

به تازگی دو کشور به طور خاص به عنوان ظهور touchstones: سوئد برای محافظه کاران و آلمان برای لیبرال ها.

اما هم روش واقعا کار در ایالات متحده آمریکا ؟

یک مه 6 نیویورک تایمز ویژگی خلاصه آلمانی به عنوان "یک ترکیب محتاط علم به رهبری سیاسی رهبری و رژیم گسترده آزمایش ردیابی و اجتماعی فاصله."

این کشور به اجرا دقیق مستندات آزمایش سیستماتیک و بر اساس سیاست های تغییرات در پاک کردن داده محور معیارهای مانند R0 موثر نرخ تولید مثل ویروس به عنوان بیان تخمین زده می شود تعداد زیادی از مردم یک فرد آلوده و پس از آن می رود را آلوده. به عنوان یک نتیجه, آنگلا مرکل — که دارای درجه دکتری در شیمی کوانتومی — با افتخار هفته گذشته اعلام کرد که آلمان می تواند "هزینه کمی از شجاعت" و شروع به بازگشایی بخش عمدهای از اقتصاد و جامعه است.

مشتریان منتظر در صف در مونیخ پس از coronavirus مستند کاسته شده و در سراسر کشور و با شرکت برخی از فروشگاه های خود, مارس 12. (Andreas Gebert/فردا نیوز)

جدید روزانه عفونت کاهش یافته بود زیر 1000 دلار برای اولین بار در بیش از شش هفته است. R0 افتاده بود به 0.65 همچنین زیر آستانه 1.0 که تقسیم رو به رشد شیوع از کاهش یک. کمتر از 7,000 آلمانی ها کشته شده بود — به مراتب پایین تر مرگ و میر در بسیاری از کشورهای همسایه. به عنوان یک نتیجه مغازه ها دوباره باز برای کسب و کار با رستوران ها و هتل ها و کلاس های درس و حتی طرفدار مسابقات فوتبال مجموعه به بعد آمده است.

"برای بسیاری از [رئیس جمهور] تهمت به منتقدان" بار اشاره کرد: "استراتژی که برنده است خانم مرکل ستایش و آلمان تاخیر ... دقیقا یکی از ایالات متحده باید دنبال کرد."

مگر اینکه آن را باید دنبال کرد در سوئد. برای ماه ها در حال حاضر خواهان و آزادی خواهان بوده است شعار سوئد راه اصلاحی به آنچه آنها را به عنوان آمریکا را بی ارزش دقیق مستند اقدامات است.

"سوئد در مبارزه با کروناویروس با عقل سلیم دستورالعمل ها است که بسیار کمتر از لحاظ اقتصادی مخرب تر از مستندات در بسیاری از ایالات آمریکا" نوشت: T. J. راجرز مدیر عامل شرکت Cypress Semiconductor شرکت در یک مارس 26 وال استریت ژورنال op-ed که کثیرالانتشار در محافل محافظه کار.

"از آنجا که مردم بیش از 65 حساب برای حدود 80 درصد از Covid-19 مرگ و میر در کشور سوئد خواسته تنها سالمندان به پناهگاه در محل به جای خاموش کردن بقیه کشور; و پس از سوئد تا به حال هیچ مرگ و میر اطفال را نمی تعطیل, ابتدایی و, مدارس. سوئد مهار اقدامات کمتر طاقت فرسا از امریکا پس از آن می تواند نگه داشتن آنها را در جایی دیگر برای جلوگیری از Covid-19 از تکرار. سوئد را تعطیل نمی کردن فروشگاه ها, رستوران ها و اکثر کسب و کار."

در نهایت راجرز به این نتیجه رسیدند سوئد "ممکن است ثابت کند که بسیاری از جنبه های آمریکا خاموش شد اشتباه — بی اثر است اما از لحاظ اقتصادی ویرانگر و نقطه راه به اصلاح آنها."

بدیهی است که ایالات متحده نمی تواند به عقب در زمان. اما رفتن به جلو به نظر می رسد آمریکایی ها باید یک انتخاب: سعی کنید به بیشتر روشمند مانند آلمان یا شل کردن برای خوب مثل سوئد.

پاسخ درست مثل خیلی دیگر وقتی که می آید به coronavirus است که به آن بستگی دارد. در این مورد بستگی دارد به آنچه که آمریکایی ها حاضر به تحمل: بیشتر دولت و یا مرگ.

محافظه کاران راست هستند زمانی که آنها می گویند سوئد نشده بسته مدارس و فروشگاه ها و رستوران ها. حتی کافه ها و کاباره ها باز باقی می ماند و استکهلم است دستور سوئدی به پوشیدن ماسک یا اجتماعی فاصله. اما نیست که کل داستان ، دولت اتحاد تشویق مردم به حفظ فاصله خود و مردم را تا حد زیادی پیروی — محصول سوئدی' غیر منتظره ای بالا سطح اعتماد در سازمان.

"ما معروف برای خود قوانین" کاتارینا Eckerberg, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه Umeå به تازگی گفته خودی کسب و کار. سوئد نیز فراهم می کند جامع فوری بیمار پرداخت به این معنی که افرادی که مبتلا به COVID-19 هیچ مالی انگیزه ای برای رفتن به محل کار و گسترش این ویروس بیشتر است. و multigenerational خانواده نادر بنابراین جوانتر اعضای خانواده تمایل به آلوده تر خود را بیشتر آسیب پذیر بستگان.

حتی پس از سوئد شده است مجبور به قبول بسیاری از مرگ به عنوان یک نتیجه از آن رویکرد نرم. در کشور همسایه نروژ که آیا قفل کردن, 224 نفر کشته شده اند از coronavirus. در سوئد که تعداد 15 برابر بالاتر: 3,313.

بسیاری از قربانیان فقیر بودند و یا مهاجران از سالمندان در سالمند-مراقبت از امکانات. قاب به عنوان یک درصد از جمعیت سوئد را از دست داد و 328 نفر در هر میلیون نفر — یکی از 10 بالاترین نرخ مرگ و میر در جهان است. حتی آمریکا و بی چون و چرای کانون گیر پایین تر مرگ و میر (248 در میلیون). اگر امریکا مرگ و میر بودند به عنوان بد سوئد حدود 30,000 بیشتر آمریکایی ها — 110,000 کل خواهد بود مرده در حال حاضر از coronavirus.

این از دست دادن زندگی است که قرار بود بخشی از تجارت. بله مردم آسیب پذیر می میرند استدلال می رود. اما آنها ممکن است به هر حال درگذشت. در بازگشت از سوئد و حفظ سطح بالاتری از فعالیت های اقتصادی و به عنوان ویروس گسترش می یابد, مردم, به دست آوردن ایمنی. نتیجه: یک بهبود سریعتر و مقاومت بیشتر به شیوع آینده.

مردم از خرید سبزیجات به عنوان نرده ها و نشانه های اطلاعات قرار داده شده برای کاهش تراکم با توجه به کروناویروس در Mollevangstorget در مالمو سوئد, مارس 25. (Johan نیلسون/TT News Agency/ از طریق بی بی سی)

اما این مزایا ممکن است یک سراب است. چرا ؟ به دلیل اقتصادی تقاضا پایین است در همه جا و حتی سوئدی ها نیست صرف مانند آنها استفاده می شود. بنابراین در حالی که آمار و ارقام جدید نشان می دهد که در ماه مارس سوئد انجام شده بهتر از بسیاری از اروپا — این ثبت یک کاهش در تولید ناخالص داخلی از 0.3 درصد در برابر 3.8 درصد برای اتحادیه اروپا به عنوان یک کل کشور در بانک مرکزی در حال حاضر تخمین می زند که تولید ناخالص داخلی خواهد قرارداد با 7 درصد به 10 درصد در این سال با بیکاری اوج بین 9 درصد و 10.4 درصد است.

"این است که خیلی زود است که بگوییم ما را بهتر از دیگران" کریستینا Nyman, یک معاون سابق سیاست پولی در سوئد بانک مرکزی گفت: بار مالی. "ما فکر می کنیم سوئد به پایان خواهد رسید تا بیشتر یا کمتر همان است."

در همان زمان استکهلم ارشد اپیدمیولوژی — دانشمند پشت کشور رویکرد نرم را به همه گیر — ادعا می کند که یک چهارم از جمعیت است و در حال حاضر آلوده شده است که می تواند نشان می دهد که تعداد زیادی از سوئدی ها را توسعه داده اند برخی از ایمنی به ویروس. اما با توجه به این که این امر نشان می دهد سطح بالاتری از شيوع بيشتر در نیویورک است که دچار نزدیک به 10 بار به عنوان بسیاری از coronavirus مرگ و میر به سوئد برآورد او احتمالا بیش از حد خوش بینانه است. این نشان می دهد به نوبه خود که در سوئد مورد تعداد و تعداد مرگ ادامه خواهد داد و به صعود و سوئدی ها نیست تقریبا به عنوان به "گله ایمنی" را به عنوان آنها فکر می کنم.

آلمانی رویکرد ارائه یک چالش متفاوت است. وجود دارد و میزان مرگ و میر قابل توجهی پایین: فقط 91 نفر در هر میلیون, در مقایسه با 408 در هر میلیون نفر در کشور همسایه فرانسه و 508 در هر میلیون نفر در کشور همسایه ایتالیا. در عین حال بیش از آخر هفته رابرت کخ موسسه — آلمانی معادل آن به مراکز کنترل بیماری و پیشگیری اعلام کرد که R0 (ویروس تولید مثل شماره) تا به حال نزدیک به دو برابر و در سه روز پس از آرامش مستند محدودیت های فزاینده از 0.65 (که پیشنهاد کاهش اپیدمی) به 1.1 (که نشان می دهد یک بیماری همه گیر است که نمایی در حال رشد است). شیوع است که تنها در نظر گرفته شده و تحت کنترل زمانی که R0 کمتر از 1.0.

"نشانه هایی وجود دارد که تولید مثل شماره قصد بازگشت دوباره" پروفسور توماس هتز Technische Universität ایلمناو گفت: نگهبان. "اگر شما ببینید که چگونه مردم شروع به اقدام در شهرهای بزرگ است, آن را به طور کامل تعجب من است."

افزایش عفونت رای نباید تعجب آور است. در صورت عدم تحمل دیگران و یا واکسن این ویروس را در هر زمان و هر کجا که مردم ارتباط برقرار می کنند. اما آلمان به طور معمول آماده شد.

در زیر جدید اورژانس "ضربه محکم و ناگهانی به" ساز و بیمارستان و مراقبت از خانه و یا کل شهرداری بازگشت به مستند اگر آنها در مجموع به ثبت نام بیش از 50 عفونت های جدید در هر 100,000 نفر در هفت روز. ایده این است که این موضعی سیستم ترمز را از بین بردن نیاز برای سراسر کشور مستند با کاهش گسترش COVID-19 قبل از آن رشد می کند به موج دوم.

تا کنون سه آلمانی شهرداری را نقض کرده اند جدید آستانه بازگشت به مستند: یکی در شمال ایالت شلسویگ هولشتاین یکی در شرقی تورینگن و یکی در شمال غربی راین وستفالن.

این هوشمند است سیاست. سوال این است که آیا امریکا منظم و روشمند به اندازه کافی برای پیاده سازی یک مرکز برنامه ریزی شده به صورت محلی اجرا پشت ضربه محکم و ناگهانی رژیم و اینکه آیا قرنطینه خسته آزادی-محبت آمریکایی ها حتی آن را تحمل کند.

تا کنون ایالات متحده coronavirus پاسخ بوده است متناقض چهل تکه از مخلوط پیام و undertesting با هر دولت چپ تا حد زیادی به دستگاه های خود را. در ضمن با توجه به جدید صبح مشورت نظرسنجی فقط 36 درصد از آمریکایی ها می گویند آنها هنوز خود quarantining از اوج 55 درصد و 32 درصد می گویند که آنها بازدید کرده اید خانواده یا دوستان در هفته گذشته بالاترین سهم در نزدیک به دو ماه. کامل 68 درصد می گویند که آنها نمی خواهد شرکت در یک تماس-ردیابی برنامه های ایجاد شده توسط دولت فدرال — انتقادی حفاظت که آلمان در حال حاضر و در حال اجرا.

به عبارت دیگر نه سوئدی و آلمانی رویکرد به نظر می رسد به خصوص به خوبی مناسب به آمریکا در مخمصه. و بنابراین آمریکا به احتمال زیاد خواهد شد در ادامه به درهم و برهم کردن از طریق مخاطره آمیز روند بازگشایی با برخی از کشورها فرمان به سمت سوئد (تنها با کمتر اطاعت و شاید بیشتر وخیم بهداشت و درمان عواقب) و دیگران در تلاش برای تقلید از آلمان (تنها با کمتر سازمان و شاید بیشتر مقاومت).

حداقل آمریکایی ها ادامه خواهد داد به انجام کارهای راه خود را.

پوشش تصویر بند انگشتی عکس: آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و سوئد نخست وزیر استفان Lofven. (Anders Wiklund/TT اخبار از طریق آژانس "رویترز" Andreas قرا, استخر/گتی ایماژ)

_____

اینجا را کلیک کنید برای آخرین coronavirus اخبار و به روز رسانی. به گفته کارشناسان افراد بالای 60 و کسانی که ضعف سيستم ايمنی همچنان در خطر است. اگر سوالی دارید لطفا به CDC و WHO را منابع ،

ادامه مطلب:

  • شما می توانید coronavirus آنتی بادی در عین حال هنوز هم مسری است ؟

  • 'امن ترین محل برای': یک coronavirus محقق در زندگی داخل یک ایمنی زیستی سطح 3 آزمایشگاه

  • در کاخ سفید, اجتماعی فاصله اختیاری است

  • U. s. Coast Guard پرانتز پس از همه گیر موج مهاجران

  • آنچه باید اتفاق می افتد برای مدارس برای بازگشایی?tinyurlis.gdclck.ruulvis.net
آخرین مطالب