فرزندان به قتل عربستان روزنامه نگار Khashoggi 'بخشش' قاتلان

1 / 4عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi - یک خانواده سلطنتی خودی تبدیل منتقد - کشته شد و تجزیه در پادشاهی کنس

توسط KETABKHOOOON در 2 خرداد 1399
1 / 4

عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi - یک خانواده سلطنتی خودی تبدیل منتقد - کشته شد و تجزیه در پادشاهی کنسولگری در استانبول در ماه اکتبر 2018

عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi - یک خانواده سلطنتی خودی تبدیل منتقد - کشته شد و تجزیه در پادشاهی کنسولگری در استانبول در ماه اکتبر 2018 (AFP Photo/MOHAMMED AL-SHAIKH)

ریاض (س) و فرزندان به قتل عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi روز جمعه گفت آنها "ببخش" قاتلان پدر خود را یک حرکت تحلیلگران گفت: به طور موثر کمک های مالی عفو به پنج محکومین به اعدام.

Khashoggi -- یک خانواده سلطنتی خودی تبدیل منتقد -- کشته شد و تجزیه در پادشاهی کنسولگری در استانبول در ماه اکتبر 2018 در یک مورد است که مخدوش اعتبار عملا حاکم تاج شاهزاده محمد بن سلمان.

خانواده او را عفو می رود یدکی زندگی پنج unnamed مردم محکوم به مرگ بیش قتل در یک ماه دسامبر حکم دادگاه که مورد گروههای حقوق بشر پس از دو دستیاران به ولیعهد تبرئه شد.

"در این شب مقدس از این ماه مبارک (رمضان)... ما فرزندان شهید جمال Khashoggi اعلام کند ما را ببخش و عفو کسانی که کشته ما پدر" واشنگتن پست مقاله نویس را صلاح Khashoggi گفت در توییتر.

عربستان مقامات را بلافاصله اظهار نظر در عواقب قانونی اعلام از صلاح که ساکن در این کشور پادشاهی است و گزارش را رد کرده حل و فصل مالی با دولت است.

"آنچه در این اساسا بدان معنی است که قاتلان را برای جلوگیری از مجازات" به عنوان خانواده محفوظ است حق آنها را ببخش تحت قانون شریعت اسلامی علی Shihabi عربستان سعودی نویسنده و تحلیلگر نزدیک به دولت گفت در توییتر.

"سایر مراحل قانونی توسط دولت ادامه خواهد داد."

تحلیلگر نبیل Nowairah بیش از حد گفت: خانواده اعلامیه در ایام روزه داری ماه رمضان به طور موثر به معنی "قاتلان اجرا نخواهد شد".

اعلام درو خشم از Khashoggi را نامزد خدیجه Cengiz که گفت "هیچ کس" حق عفو قاتلان او.

"کمین او و شنیع قتل نمی اساسنامه محدودیت" Cengiz گفت در توییتر.

"ما نمی خواهد عفو قاتلان و نه کسانی که دستور این قتل است."

Khashoggi یک زن 59 ساله منتقد تاج شاهزاده خفه شد و بدن خود را برش را به قطعات 15-man عربستان تیم ملی در داخل کنسولگری, به گفته مقامات ترکیه. خود باقی می ماند نشده است.

ریاض توصیف کرده است قتل به عنوان یک "سرکش" عملیات اما هر دو سازمان سیا و سازمان ملل متحد نماینده ویژه باید به طور مستقیم مرتبط شاهزاده محمد به قتل یک مسئول پادشاهی به شدت رد می کند.

- 'فشار' -

صلاح قبلا گفته او "اعتماد به نفس کامل" در سیستم قضایی و انتقاد مخالفان او گفت: به دنبال بهره برداری از این پرونده است.

با استناد به قانون شریعت Shihabi گفت Khashoggi خانواده محفوظ حق "تقاضای غرامت مالی از قاتلان".

واشنگتن پست در گزارش سال گذشته که Khashoggi کودکان از جمله صلاح دریافت کرده بود چند میلیون دلار خانه شدند و در حال پرداخت هزاران دلار در هر ماه توسط مقامات.

صلاح را رد کرده و گزارش انکار بحث در مورد حل و فصل مالی عربستان استبدادی حاکمان.

"این غم انگیز است برای دیدن Khashoggi پسران مجبور به تحمل تحقیر بیشتر در دست عربستان با استقرار خود را به اصطلاح آمرزش پدر خود را قاتلان" Bessma Momani یک استاد در کانادا در دانشگاه واترلو به خبرگزاری فرانسه گفت.

"نشان می دهد که این عمل از بخشش بود و داوطلبانه به چشم پوشی فوق العاده ای سیاسی و اجتماعی فشار زیاد بودن اعمال در فرزندان از همان مرکز قدرت سیاسی بود که پشت پدر خود را به قتل."

گزارشگر ویژه سازمان ملل در فراقضایی خلاصه و یا اعدام های خودسرانه اگنس Callamard, ناودان حرکت در یک بیانیه که با عنوان "قانون نهایی در (عربستان سعودی) به خوبی تمرین, تقلید مسخره امیز از عدالت در مقابل جامعه بین المللی بیش از حد آماده به فریب."

از 11 نفر متهم در این مورد -- بسیاری از آنها ناشناس باقی می ماند -- پنج به مرگ محکوم شدند سه چهره حبس در مجموع 24 سال و نفر دیگر تبرئه شدند به گفته دادستان عمومی و انقلاب.

دسامبر حکم محکومیت گروه های حقوق بشر به عنوان یک تقلید مسخره امیز از عدالت تأکید عربستان تلاش برای رسم یک خط در زیر بحران آن را به عنوان به دنبال راه اندازی مجدد آن تصویر های بین المللی پیش از این در سال اجلاس سران G20 در ریاض.

عربستان دادستان گفته بود معاون رئیس اطلاعات Ahmed al-Assiri نظارت Khashoggi کشتن و خزانه داری آمریکا ادعا کرده دربار رسانه تزار سعود القحطانی بود "بخشی از برنامه ریزی و اجرای" عملیات که منجر به قتل است.

القحطانی مورد بررسی قرار گرفت اما نه تحت تعقیب "با توجه به شواهد کافی" و Assiri متهم شد اما در نهایت تبرئه شد در همین زمینه به گفته دادستان عمومی و انقلاب.

هر دو دستیاران شد و بخشی از شاهزاده محمد را محکم گره دایره درونی شد و به طور رسمی اخراج بیش از کشتن است اما تنها Assiri به نظر می رسد در جلسات دادگاه با توجه به منابع غربی.

فرز-mah-ac/sw/tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب