طالبان باید وارد آتش بس داخل افغانستان مذاکرات نیاز به سرعت بالا: ناتو

"شنیع اخیر حملات هدف قرار دادن غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان و جامعه مدنی و اعضای چهره های مذهبی و کارکن

توسط KETABKHOOOON در 26 تیر 1399
"شنیع اخیر حملات هدف قرار دادن غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان و جامعه مدنی و اعضای چهره های مذهبی و کارکنان مراقبت های بهداشتی در سراسر افغانستان با تاکید بر ضرورت انجام این مهم تعهدات" ناتو گفت. AFP/وکیل Kohsar/فایل

بروکسل: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواسته است تا طالبان را به اجتناب از خشونت و پیوستن به یک "آتش بس" به طوری که رویای صلح پایدار در کشور تحقق یابد.

در یک بیانیه صادر شنبه توسط شورای آتلانتیک شمالی (NAC) ناتو سیاسی در تصمیم گیری های بین دولتی اتحاد نظامی تصریح کرد که افغانستان متعلق به پروسه صلح به رهبری افغانها بود "تنها راه برای ارائه صلح پایدار برای مردم افغانستان و برای اطمینان از افغانستان را در دراز مدت امنیت و ثبات"است.

آن گفت: این امر کمک به محیط زیست بیشتر مساعد برای مذاکرات و تحقق طالبان وعده به جلو بروید. "ما از همه طرف به سرعت در حال حل و فصل مسائل باقی مانده هنوز هم precluding شروع فراگیر داخل افغانستان مذاکره کردند."

"سطح کنونی از خشونت محور به خصوص طالبان حملات علیه نیروهای ملی دفاعی و امنیتی نیروهای باقی مانده غیر قابل قبولی بالا باعث بی ثباتی و تضعیف اعتماد به نفس در پروسه صلح" به آن اضافه شده بیشتر است.

ناتو برجسته سعید فطر بس در افغانستان در طول سال 2018 و 2020 و همچنین کاهش خشونت جلوتر از ما-طالبان صلح معامله اشاره به حوادث تاکید به اهمیت این گروه به "توافق برای یک آتش بس که شامل همه طرف".

"هر دو طرف نیز باید به فوریت حل و فصل مسائل مربوط به زندانیان منتشر شده است ، "حضور نظامی اتحاد و شرکای آن در مأموریت حمایت قاطع در افغانستان است که شرایط بر اساس" ناتو اضافه کرد که در آن مشاوره و تنظیم تعدادی از نیروهای مشروط بود.

"ما مصرانه از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان به انجام تعهدات خود از جمله ورود به داخل افغانستان مذاکرات و حصول اطمینان از تروریست ها هرگز دوباره پیدا کردن یک پناهگاه امن در خاک افغانستان.

"شنیع اخیر حملات هدف قرار دادن غیر نظامیان از جمله زنان و کودکان و جامعه مدنی و اعضای چهره های مذهبی و کارکنان مراقبت های بهداشتی در سراسر افغانستان با تاکید بر ضرورت انجام این مهم تعهدات" آن را گفت.

هیئت بین دولتی تغییرات داد گفت که متعهد به روند صلح افغانستان از طریق مأموریت حمایت قاطع اما تأکید بر اهمیت داخل افغانستان مذاکرات به زودی برگزار خواهد شد.

"وقت آن است که برای همه احزاب برای به دست گرفتن این لحظه برای صلح" ناتو گفت.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب