گاز اشک آور ممنوع است از جنگ — اما پلیس هنوز ساقه آن در معترضان که سرفه و خونریزی به عنوان یک نتیجه. حداقل یکی دهکدهای از دست داد چشم.

ماموران پلیس در تظاهرات و مسدود کردن I-680 شمال محدود آزادراه در طول یک زندگی موضوع اعتراض در ولنوت کریک کالیف

توسط KETABKHOOOON در 14 خرداد 1399
ماموران پلیس در تظاهرات و مسدود کردن I-680 شمال محدود آزادراه در طول یک زندگی موضوع اعتراض در ولنوت کریک کالیفرنیا در دوشنبه 1 ژوئن 2020.

خوزه کارلوس Fajardo/دیجیتال اولین رسانه/جیوه اخبار از طریق گتی ایماژ

  • پلیس و شلیک گاز اشک آور به جمعیت مردم معترض در سراسر ایالات متحده در این هفته از واشنگتن DC به کالیفرنیا, مینیاپولیس, و ایلینوی به عنوان یک آمریکایی صحبت کردن در برابر مرگ جورج فلوید.
  • کارشناسان حقوق بشر می گویند استفاده از گاز اشک آور در افغانستان باید یک سلاح از رفت و آمد مکرر گذشته و نه یک رخداد روزمره است.
  • گاز اشک آور است به خصوص برای کودکان خطرناک است, مردم با تنفس مسائل و افراد مسن.
  • پارگی کپسول های گاز می تواند باعث صدمات دائمی. حداقل یکی از معترضان به حال چشم خود را گرفته شده در این هفته.
  • بازدید خودی صفحه اصلی برای داستان های بیشتر.

پلیس اعزام گاز اشک آور در تظاهرات در سراسر ایالات متحده در این هفته است.

در روز دوشنبه در مدت کوتاهی قبل از رئیس جمهور آمده از کاخ سفید برای عکس, op, گاز اشک آور شد پراکنده در جمعیت های مسالمت آمیز در نزدیکی جمع آوری در اعتراض به مرگ جورج فلوید و مسائل سیستماتیک از خشونت پلیس که مرگ خود را نشان دهنده.

گاز اشک آور نیز از کار اخراج شده در جمعیت را در کالیفرنیا, مینیاپولیس, و ایلینوی. برخی از صدمات پرتابه محرک است و باعث نمی توان با تعمیر و هوای تازه و آب سرد است.

Balin ترمز 21 ساله, ایندیانا, Tech, دانشجو, چشم راست خود را از دست داده و پس از یک قوطی گاز اشک آور آمار صورت خود را در طول یک تظاهرات در فورت وین بیش از آخر هفته.

کارشناسان می گویند که کشتار با گاز اشک آور باید یک سلاح مطلق آخرین رفت و آمد مکرر به ویژه به دلیل آن است که بسیار بی رویه موثر بر هر کس که در یک منطقه که در آن گسترش می یابد از جمله صلح آمیز افراد و حتی افسران پلیس.

"من نمی خواهد تا آنجا که به می گویند مطلقا هیچ نقشی برای گاز اشک آور به خصوص در خشونت تنظیمات" دکتر Rohini هار یک پزشک اورژانس و جمعیت-کنترل سلاح های متخصص با پزشکان برای حقوق بشر گفت: خودی. "اما من می خواهم بگویم که در سطح گسترده استفاده — و نه فقط در آمریکا بلکه در خارج از کشور — و چگونه اغلب آن را سوء استفاده باید به مردم قابل تامل است."

در سال 1993 گاز اشک آور شد طبقه بندی شده به عنوان یک سلاح شیمیایی و در سال 1997 آن را از استفاده ممنوع و بین المللی در جنگ است. در عین حال پلیس آمریکا همچنان به استفاده از آن از نظر قانونی در برابر شهروندان است.

"این بسیار غیر معمول است که کل جمعیت یک گروه از تظاهر," هار گفت. "آن اغلب مانند یک فرد و یا یک گروه بسیار کوچک در درون جمعیت بیشتری است که می تواند دستگیر و بازداشت شد. چیزی که پلیس قرار است به انجام است."

اشک 'گاز' است که در واقع یک پودر

یک تظاهرکننده دریافت کمک بعد از او گاز اشک آور در چشمان او در جریان درگیری با پلیس در خارج از کاخ سفید, 1 ژوئن 2020 در واشنگتن دیسی در اعتراض به مرگ جورج فلوید.

Jose Luis Magana/خبرگزاری گتی ایماژ

گاز اشک آور — با نام مستعار عامل CS (2-Chlorobenzalmalononitrile) — اختراع شد یک قرن پیش و به مدت طولانی استفاده شده است به عنوان یک سلاح برای کنترل جمعیت در زمان ناآرامی های مدنی.

گاز اشک آور است که در واقع یک گاز است. آن را جامد و پودر سفید رنگ است که می تواند aerosolized زمانی که مخلوط با حلال ، هنگامی که آن را با آب مخلوط عرق و روغن در پوست ما آن را حل به درد اسیدی مایع است. گرما و رطوبت می تواند آن را احساس می کنید حتی بدتر است.

"ما آن را یک non-lethal weapon یا کمتر-سلاح مرگبار و ما واقعا در نظر آن را یک چیز امن برای استفاده از" هار گفت: اما او استدلال می کند که یک راه مشکل ساز مورد آن فکر می کنم. "این یک 'امن' سلاح. تمام سلاح سلاح هستند و آنها فقط به عنوان امن به عنوان چگونه شما از آنها استفاده کنید."

گاز اشک آور می شود که به چشم می تواند باعث کوری موقت در حالی که پوست در معرض اغلب قرمز می شود و احساس می کند مانند آن در حال سوختن است. پراکنده گاز اشک آور اغلب منجر به گسترده وحشت و سردرگمی در یک جمعیت به عنوان به خوبی.

دکتر دین وینسلو, یک بیماری عفونی پزشک در دانشگاه استنفورد مراقبت های بهداشتی که در معرض گاز اشک آور به عنوان بخشی از آموزش نظامی گفت: "خودی "آن را قطعا در حال رفتن به را مردم سرفه و عطسه" قرار می دهد که جمعیت معترض در میان coronavirus همه گیر در حتی بیشتر در معرض خطر عفونت است.

"من قطعا مانع از اجرای قانون از با استفاده از آن انواع ضد شورش کنترل, تکنیک," او گفت:.

Harr گفت که کودکان و افراد مسن و دیگران مزمن تنفسی شرایط می تواند به خصوص سخت و زمان تنفس گاز اشک آور. علاوه بر این بسیاری از آمریکایی های سیاه و سفید به طور نامتناسبی از قبل موجود شرایط مانند آسم است که می تواند گاز اشک آور و کشنده است.

گاز اشک آور ممنوع است از جنگ اما همچنان مورد استفاده توسط پلیس و غیرنظامیان در آمریکا

معترضان را به زانو و بالا بردن دست خود را در مواجهه با پلیس ضد شورش در نزدیکی کاخ سفید در ژوئن 1 سال 2020 به عنوان تظاهرات علیه جورج فلوید مرگ ادامه خواهد داد.

روبرتو اشمیت/خبرگزاری گتی ایماژ

"ایالات متحده است سریع به انتقاد از کشورهای دیگر برای استفاده از گاز اشک آور در, معترضان," Lecia بروکس رئیس در محل کار تحول افسر مرکز قانون فقر جنوب گفت: خودی. "در عین حال ما با استفاده از آن را بسیار اغلب. آن را یک ماده شیمیایی خطرناک, عامل, صرف نظر از آنچه که برخی از مردم می گویند که ماموران پلیس و یا سازمان خواهد به شما بگویم که آن را امن است."

تصاویری از معترضین امروز خود را شستشو چشم با بطری های آب یا خون آلود توسط misfired قوطی گوش دادن به مشابه عکس های گرفته شده در آمریکا در طول جنگ ویتنام تظاهرات در اوایل 1960s; در سال 1992 زمانی که مردم اعتراض کردند, پلیس, ضرب و شتم رادنی کینگ; و در سال 2014 زمانی که راه اندازی پلیس گاز اشک آور به جمعیت معترضان در فرگوسن میسوری بودند که با صف آرایی در برابر پلیس به قتل مایکل براون.

کارشناسان حقوق بشر می گویند پلیس با استفاده از گاز اشک آور بر شهروندان اعمال حق قانونی خود را به صورت مسالمت آمیز جمع آوری است به طور کلی بیش از حد.

"از زمانی که آن را واقعا مورد استفاده برای سرکوب تظاهراتی که واقعا یکی از مشکلات اساسی آن" جمیل دكور مدیر برنامه حقوق بشر با اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: جهان در سال 2019.

پارگی کپسول های گاز و نارنجک می تواند کشنده پرتابه

پلیس با شلیک گاز اشک آور در خارج از کاخ سفید اواخر روز شنبه به عنوان ضد نژادپرستی معترضان دوباره به خیابان ها ریختند صدای خشم توحش پلیس و شهرستانها عمده ما قرار داده شد و تحت حکومت نظامی برای سرکوب شورش.

Jose Luis Magana / گتی ایماژ

خطرناک ترین بخشی از گاز اشک آور است که اغلب بسته است که از آن تراوش می کند ،

"پارگی کپسول های گاز در تحقیق ما هستند که باعث بسیاری از دائمی معلولیت" هار گفت. "به خصوص زمانی که آنها ضربه به سر و یا گردن و چشم ظریف استخوان صورت است."

او مورد مطالعه جنبشی پرتابه تاثیر (KIPs) منتشر شده در BMJ در سال 2017 یافت که KIPS از جمله گاز اشک آور در قوطی گلوله های لاستیکی و کیسه لوبیا دور "باعث آسیب جدی ناتوانی و مرگ است."

از 1,981 افرادی که صدمات پایدار در 26 مطالعات مورد استفاده برای تجزیه و تحلیل هار و نویسندگان یافت 53 مرده بود از صدمات 71 پایدار صدمات شدید و 300 دچار معلولیت دائمی.

بروکس گفت: خودی که در حالی که ممکن است برخی از افسران با آموزش مناسب در راه اندازی پارگی کپسول های گاز بسیاری نمی دانند که چگونه برای به حداقل رساندن آسیب در هنگام استفاده از آنها. این به این معنی به جای به سادگی به انتشار گاز اشک آور آنها به نوبه خود قوطی به خطرناک پرتابه.

"این یک راه انسانی و نه راه مناسب برای متفرق کردن جمعیت." بروکس گفت.

"من واقعا هرگز دیده می شود گاز اشک آور کار به deescalate تنش و یا به هر چیزی بهتر" هار اضافه شده است.

چه باید بکنید اگر شما با گاز کشته اشک: حرکت به دور و شستشو

یک معترض شستن صورت خود را پس از غلبه بر گاز اشک آور در طول یک تظاهرات در برابر مرگ جورج فلوید در نزدیکی کاخ سفید در 31 ماه مه سال 2020 در واشنگتن, DC.

روبرتو اشمیت/خبرگزاری گتی ایماژ

مهم ترین چیزی که به انجام اگر شما در معرض گاز اشک آور به ترک منطقه که در آن پراکنده به دنبال هوای تازه و بالا زمین به سرعت.

به دلیل گاز اشک آور است که در واقع یک پودر آن به راحتی می توانید معطل لباس و مو.

"آن را می توانید در این پارچه آن را می توانید در گیر کفش خود را در ریه های خود را, بنابراین بهتر است به خارج شدن از آن و پس از آن تمیز کنید تا" هار گفت.

خیط و پیت کردن چشم خود را به خوبی با آب سرد و هنگامی که شما دریافت صفحه اصلی, نگاهی به لباس های خود را با دقت و سر راست به حمام. استفاده از آب سرد برای کاهش گرما و رطوبت است که می تواند سوختگی بدتر است.

ادامه مطلب:

گلوله های لاستیکی می تواند باعث کوری شکستگی و ارگان آسیب است. در اینجا چه باید بکنید اگر شما ضربه.

Coronavirus تظاهرات و شما: در اینجا چیزی است که کارشناسان می گویند در مورد چگونگی virus ممکن است گسترش به مردم بیشتر نشان می دهد

Grindr حذف آن قومیت فیلتر در حمایت از زندگی ماده

خواندن مقاله اصلی در خودی



tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب