سازمان ملل نتواند به پیدا کردن اجماع پس از روسیه و چین از حق وتو در سوریه کمک

1 / 2تنها سه کشور پیوست, روسیه در حمایت از طرح پیشنهادی خود را برای کاهش تعداد کمک حمل و نقل امتیاز به سوریه ا

توسط KETABKHOOOON در 22 تیر 1399
1 / 2

تنها سه کشور پیوست, روسیه در حمایت از طرح پیشنهادی خود را برای کاهش تعداد کمک حمل و نقل امتیاز به سوریه از دو به یک

تنها سه کشور پیوست, روسیه در حمایت از طرح پیشنهادی خود را برای کاهش تعداد کمک حمل و نقل امتیاز به سوریه از دو به یک (AFP Photo/استفان LEMOUTON)

سازمان ملل متحد (ایالات متحده آمریکا) (AFP) - شورای امنیت سازمان ملل موفق به پیدا کردن یک اجماع در طولانی مرزی کمک های انسان دوستانه به سوریه در روز جمعه پس از روسیه و چین وتو یک فرمت و اعضای رد یک ضد پیشنهاد مسکو است.

بدون یک توافقنامه مجوز برای حمل و نقل کمک به جنگ زده سوریه که وجود داشته است پس از سال 2014 منقضی شده شب جمعه.

آلمان و بلژیک مشغول به کار بودند در آخر ابتکار برای نجات, تلاش با امید آوردن آن به یک رای در این آخر هفته.

"ما در حال آماده به کار دور ساعت و دیگران را به فکر می کنم از میلیون ها نفر از مردم در سوریه در حال انتظار برای شورای امنیت برای تصمیم گیری سرنوشت خود را گفت:" سفیر Christoph Heusgen که دارای چرخش ریاست شورای امنیت در این ماه.

پس از مسکو و پکن اختیار داشت وتو برای بار دوم در این هفته تنها سه کشور پیوست, روسیه در حمایت از طرح پیشنهادی خود را برای کاهش تعداد کمک حمل و نقل امتیاز از دو به یک است.

چین پشتیبانی روسیه اما هفت کشور از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و فرانسه و آلمان و بلژیک رای مخالف و چهار رای ممتنع.

تلاش روسیه برای تصویب یک قطعنامه مشابه نیز شکست خورده در اوایل این هفته.

سازمان غیردولتی آکسفام هشدار داده بود که توقف مرزی کمک خواهد بود "یک ضربه ویرانگر به میلیون ها نفر از سوریه خانواده ها که تکیه بر این کمک برای پاک کردن آب و مواد غذایی و مراقبت های بهداشتی و پناهگاه است."

سیزده کشور رای به نفع زودتر آلمانی-بلژیک پیش نویس اما مسکو و پکن مخالف گسترش زیرا آنها به نفع محدود تر پیشنهاد.

کشورهای اروپایی و آمریکا می خواهند برای حفظ دو گذرگاه در مرز ترکیه-در Bab al-Salam که منجر به حلب منطقه و Bab al-حوا که در خدمت ایران در منطقه است.

سازمان ملل متحد مجوز اجازه می دهد تا بدن به توزیع کمک به آوارگان سوری و بدون نیاز به کسب اجازه از دمشق.

روسیه و چین استدلال می کنند که مجوز سازمان ملل متحد سوریه نقض حاکمیت و کمک های اولیه می تواند به طور فزاینده ای بود از طریق مقامات سوری.

آخرین پیشنهاد توسط روسیه که ادعا می خواهید ادامه داد: برای کمک به شورشیان در ادلب منطقه داشته تنها Bab al-حوا نقطه دسترسی باز و برای یک سال.

مسکو ادعا می کند که بیش از 85 درصد از زمان کمک می رود از طریق Bab al-حوا و Bab al-Salam نقطه ورود را می توان بسته شده است.

کشورهای غربی در مخالفت با آن با ما داشتن توصیف دو نقطه ورود به عنوان "یک خط قرمز است."

در ماه ژانویه در مسکو, سوریه نزدیک ترین متحد موفق به داشتن نقاط عبور از کاهش چهار به دو و در محدود کردن مجوز به مدت شش ماه به جای یک سال است.

- "تیره روز" -

با توجه به واشنگتن سفیر ایران در سازمان ملل متحد کلی صنایع دستی نگه داشتن تنها یک مرز عبور باز خواهد قطع 1.3 میلیون نفر در شمال حلب از کمک های انسان دوستانه.

یکی دیگر از دیپلمات اشاره کرد که "اگر این مجوز تمدید شده است چند روز دیر نیست مطلق پایان جهان. آن تعلیق کاروان برای چند روز آن را قرار داده و آنها را در معرض خطر است."

برای سازمان ملل متحد نگه داشتن به عنوان بسیاری از نقاط ورود باز که ممکن است بسیار مهم است به خصوص با توجه به خطر ابتلا به این بیماری همه گیر کوروناویروس که در حال گسترش در منطقه است.

در یک گزارش در ماه ژوئن دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به نام برای یک سال تمدید کمک های اولیه شامل دو زمان نقاط دسترسی.

وقتی پرسیده شد که شنبه اگر سازمان ملل متحد خواهد بود راضی به یک نقطه ورود به سوریه, بدن سخنگوی استفان نواز گفت: "ما نیاز به کمک های بیشتری را از طریق مرز. ما نه کمتر نیاز به رفتن را از طریق."

دیوید میلیبند رئیس کمیته بین المللی نجات آن را به نام "روز تاریک" برای غیر نظامیان سوریه و سازمان ملل متحد است.

او اضافه آن را "مخالف منطق و یا بشریت به از بین بردن یک سیستم طراحی شده را به صرفه جویی در زندگی کمک به سوریه در قالب مواد غذایی, بهداشت, لوازم, واکسن, و در حال حاضر بحرانی COVID-19 مقررات."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب