زیمبابوه ما را احضار نماینده بیش از اتهامات مقامات آمریکایی رسمی

AFP/فایل هراره: زیمبابوه احضار آن سفیر آمریکا در روز دوشنبه بیش از سخنان یک مقام ارشد آمریکایی رسمی متهم جنو

توسط KETABKHOOOON در 12 خرداد 1399
AFP/فایل

هراره: زیمبابوه احضار آن سفیر آمریکا در روز دوشنبه بیش از سخنان یک مقام ارشد آمریکایی رسمی متهم جنوب کشور آفریقایی تکان دهنده ضد نژادپرستی تظاهرات بیش از مرگ جورج فلوید دولت گفت.

در یک روز یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری ABCآمریکا مشاور امنیت ملی رابرت اوبراین با اشاره به زیمبابوه و چین به عنوان "دشمنان خارجی" با استفاده از رسانه های اجتماعی برای استوک ناآرامی و "ایجاد اختلاف".

ایالات متحده شده است را برای روز از گاهی خشونت آمیز اعتراضات پس از فلوید یک آفریقایی-آمریکایی درگذشت در حالی که یک افسر پلیس به زانو در گردن او نادیده گرفتن شکایت او نمی تواند نفس بکشد.

زیمبابوه سخنگوی وزارت امور خارجه جیمز Manzou گفت: سفیر آمریکا برایان نیکولز شده بود به نام در به توضیح اوبراین اظهارات.

"همانطور که من به زبان شما در حال حاضر او در یک جلسه با وزیر" Manzou گفت: AFP در هراره پایتخت در روز دوشنبه.

سخنگوی دولت نیک Mangwana گفت: زیمبابوه در نظر نمی خود "امریکا را دشمن".

"ما ترجیح می دهند داشتن دوستان و متحدان به داشتن سودمند سختی با هر کشور دیگری از جمله ایالات متحده آمریکا" Mangwana توییتی اواخر یکشنبه.

زیمبابوه-روابط ایالات متحده شده اند زمان از آنجا که واشنگتن تحریم های تحمیل شده علیه رئیس جمهور سابق رابرت موگابه و اعضای حلقه درونی خود را در سال 2002 بیش از نقض حقوق.

کسانی که تحریم ها تمدید شد در ماه مارس سال جاری با واشنگتن با استناد به رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa شکست برای اجرای اصلاحات و همچنین خشونت آمیز سرکوب مخالفان پس از او به قدرت رسید در سال 2017.

ارشد زیمبابوه رسمی به نقل از دولتی هرالد روزنامه را تکذیب کرد اوبراین اتهامات.

"هر کسی که دیده است پیدایش حوادث اخیر از مرگ غم انگیز از آقای فلوید به پس از آن اعتراضات متوجه خواهد شد که هر گونه اتهام زیمبابوه دخالت در هر مرحله مسخره," بینام رسمی گفت.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن