کی‌یف ممکن است دوباره گاز روسیه را در زمستان بدزدد - RT DE

[ad_1] 4 ژانویه 2022 22:17

توسط KETABKHOOOON در 15 دی 1400
[ad_1]

چشم انداز تامین انرژی اوکراین بعید است. به گفته رئیس سابق نفت گاز اوکراین، بنابراین، در سه ماهه اول سال 2022، سرقت گاز ترانزیت روسیه ممکن است دوباره اتفاق بیفتد. این نگرانی وجود دارد که درگیری در دونباس دوباره شعله ور شود.

آندری کوبولف، رئیس سابق شرکت دولتی گاز طبیعی اوکراین، نفتوگاز اوکراین، اعتراف کرده است که تحت شرایط خاص، اوکراین می‌تواند به طور غیرقانونی گاز ترانزیت روسیه را جذب کند - که به نوبه خود باعث قطع عرضه و قطع گاز می‌شود. قرارداد. او این پیش بینی را در سرمقاله ای با استفاده از آخرین داده ها ارائه کرد داس هفته (به آلمانی: Wochenspiegel)، مجله آنلاین اوکراینی به زبان روسی.

در چشم انداز کوبولف برای اقتصاد اوکراین در سال 2022، عامل اصلی این نیست که آیا از وضعیت بازار گاز طبیعی اروپا آسیب می بیند یا خیر، بلکه عامل اصلی این است که آسیب چقدر خواهد بود. در تفاسیر وی، علاوه بر وضعیت نامطمئن بازارهای جهانی و اروپای گاز طبیعی از پاییز 2021، دو متغیر دیگر نیز در زمستان امسال نقش داشته اند. از یک سو، این ثابت است که به احتمال زیاد همچنان هوای زمستانی غیرمعمول در اوکراین با دمای کمتر از -15 درجه سانتیگراد است. این منجر به مصرف روزانه تا 180 میلیون متر مکعب گاز با حجم تولید داخلی 50 میلیون متر مکعب در روز می شود، در حالی که سطح پر شدن ذخیره سازی گاز طبیعی اوکراین بسیار کمیاب است (Kobolev سطح پر شدن کل را ذکر می کند. "کمتر از 14 میلیارد متر مکعب"). از سوی دیگر، ما هنوز باید منتظر توسعه آب و هوا در اروپای مرکزی و غربی در زمستان امسال باشیم که قیمت و همچنین دسترسی واقعی گاز طبیعی در بازار را تعیین خواهد کرد - به خصوص که اوکراین فقط از بقیه گازهای طبیعی استفاده می کند. اصل به دلیل فسخ قراردادها تحویل با گازپروم روسی گاز معکوس مجازی یا واقعی از تاسیسات اروپایی یا تاسیسات در نظر گرفته شده برای اروپا تامین می شود.

"که برای دیگری گودال می کند..."

در هر صورت، این کارشناس گفت، اوکراین باید مقادیر قابل توجهی گاز طبیعی را برای مصارف داخلی وارد کند. کوبولف در پیش بینی خود دو سناریو افراطی را برای سه ماهه اول سال 2022 ترسیم کرد که وضعیت بازار اوکراین را تا پایان سال تعیین می کند.

در این سناریوی خوش بینانه، نفت گاز می تواند واردات گاز کافی برای پوشش کسری روزانه را تضمین کند. این به نوبه خود بستگی به این دارد که آیا وضعیت بازار در اروپا حتی اجازه ورود گاز معکوس مجازی یا واقعی را در اوکراین می دهد یا خیر. یکی دیگر از عوامل دشوار در اینجا این است که آیا شرکت دولتی گاز طبیعی اوکراین، که قرمز تیره است، تزریق نقدی قابل توجهی از دولت اوکراین دریافت خواهد کرد - که خود به شدت بدهکار است: رئیس سابق نفت گاز می گوید که این سناریو "دو تا تا هزینه دارد". شش میلیارد تومان - هزینه هایی است که گروه به هیچ وجه نمی تواند متحمل شود. کوبولف تاکید کرد، پس از آن شرکت باید در هر صورت، برای کل مبلغ ارائه شده، حتی با قیمت های بیش از 2000 دلار در هر 1000 متر مکعب گاز، خرید کند.

اما اگر جمع آوری کمک های مالی ناموفق باشد یا اگر گاز در خود اروپا بسیار کمیاب باشد، شرکت گاز طبیعی اوکراین به ناچار مجبور خواهد شد تحت سناریوی بدبینانه "گاز روسیه را از ترانزیت بگیرد". اخیرا سرگئی ماکوگون، رئیس سیستم حمل و نقل گاز اوکراین گفته است که 41.7 میلیارد متر مکعب گاز روسیه در سال 2021 از طریق خاک اوکراین منتقل خواهد شد.

در حالی که اقتصاد اوکراین تنها در مورد اول با آسیب مالی مواجه خواهد شد، عواقب آن در مورد دوم بسیار شدیدتر خواهد بود:

«پیش‌بینی واکنش روس‌ها به استخراج غیرمجاز (یا به عبارت ساده‌تر، سرقت) گاز طبیعی دشوار نیست: ترانزیت از طریق اوکراین را متوقف کنید و فوراً قرارداد ترانزیت موجود را فسخ کنید. […] این احتمالاً منجر به آغاز بهره برداری از نورد استریم 2 و امتناع گازپروم از استفاده از مسیر ترانزیتی اوکراین - با رضایت ضمنی اما کامل شرکای غربی خواهد شد.

در رابطه با سناریوی بدبینانه خود، کوبولف به صراحت فقط در مورد خسارات مالی صحبت می کند - حتی اگر آنها به طور قابل توجهی بالاتر از مثلاً به دلیل از دست دادن هزینه حمل و نقل باشند. در همین حال، آسیب به اقتصاد اوکراین احتمالاً بسیار فراتر از مالی است.

مرگ اقتصاد ملی

به عنوان مثال، خود رئیس سابق شرکت دولتی گاز طبیعی اوکراین توضیح داد که حذف مصرف کنندگان اوکراینی از شبکه گاز (به معنای مصرف کنندگان خصوصی و همچنین صنعت) "غیر واقعی" به نظر می رسد. همچنین نمی توان انتظار داشت که تقاضای انرژی از طریق واردات زغال سنگ تامین شود، به عنوان مثال: ذخایر در چند ماه گذشته به یک ششم هدف کاهش یافته است و آژانس بین المللی انرژی می گوید تقاضا بیشترین رشد را در بازار جهانی خواهد داشت. 2024 پیش بینی می شود.

تیموشنکو: اوکراین ضعیف ترین اقتصاد اروپا را دارد - و دولت مقصر است

خرید برق از بلاروس نمی‌تواند راه‌حلی پایدار باشد، زیرا اخیراً تمام نیروگاه‌های هسته‌ای موجود در اوکراین از سر گرفته شده‌اند (به ویژه از آنجایی که مدت‌هاست نیاز به تعمیر و تعمیرات اساسی دارند).

آخرین اما نه کم اهمیت، بسیاری از شرکت ها (مانند صنعت کود) در اوکراین برای زغال سنگ یا برق به عنوان منبع گرما طراحی نشده اند، بلکه برای گاز طبیعی طراحی شده اند. صرف نظر از منبع انرژی، توقف به دلیل تامین انرژی ناکافی یا گران قیمت به معنای از دست دادن مشتریان و احتمالا تامین کنندگان برای بسیاری از آنها خواهد بود. برای برخی، این ممکن است به معنای بسته شدن دائمی باشد. تنها در 31 دسامبر 2021 بود که آناتولی موگیلف، وزیر سابق امور داخلی اوکراین، ترس خود را از یک فروپاشی همه جانبه در این کشور ابراز کرد - به ویژه در رابطه با تعطیلی های مداوم، که به دلیل آن نیروی کار به دلیل عدم وجود آن یعنی زندگی کردن:

«مردم بدون حقوق، بدون درآمد می مانند. […] این گزینه برای ما باقی مانده است که هم گرمایش و هم برق و غیره را خاموش کنیم. همه اینها می تواند منجر به چنان فروپاشی در کشور شود که من فقط می توانم با وحشت تصور کنم که چه خواهد شد."

یونیسف در حال حاضر در مورد سوء تغذیه در یک چهارم جمعیت اوکراین صحبت می کند. به طور مشابه، این واقعیت که قطع برق و گرما برای مصرف کنندگان خصوصی، که در آینده نزدیک از خدمات مخفی اوکراین SBU برای کل مناطق کشور می ترسد، احتمالاً نشانه خوبی نیست.

همه این پیامدها در صورت سرقت گاز روسیه که از اوکراین عبور می کند با وزن کامل رخ نمی دهد - اما این فقط یک تاخیر و لذت آن کوتاه خواهد بود: با حذف ترانزیت گاز روسیه، معکوس شدن مجازی گاز آن نیز از گذشته خواهد بود. به این ترتیب، اوکراین منابع انرژی کمتری نسبت به قبل خواهد داشت - و این نه تنها انتخاب زمان و مقدار و در نتیجه هزینه پرداخت به ازای هر واحد انرژی را محدود می‌کند، بلکه پایه مذاکره خود را محدود می‌کند و قیمت‌های بالای انرژی را تضمین می‌کند. . علاوه بر این، تبدیل املاک صنعتی که گاز طبیعی و سیستم‌های تامین شهری را مصرف می‌کنند به منابع انرژی دیگر، کاری پرهزینه است که اقتصاد بیمار اوکراین تنها تا حد محدودی قادر به پرداخت آن خواهد بود.

جنگ به عنوان سناریوی سوم

این گزینه سوم را برای دولت کیف جذاب‌تر می‌کند، که در غیر این صورت از نظر اخلاقی درست یا از نظر استراتژیک منطقی نیست:

توصیه دروغین: اوکراین باید با زنان و جوانان به جنگ روسیه برود

جدا از این واقعیت که دولت در کی یف در حال تشدید نظامی در ارتباط با تمام بحران های احتمالی در کشور است که تقریباً به صورت انعکاسی علیه جمهوری های خلق جدا شده دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس در حال تشدید است، او اکنون می تواند یک محرک اقتصادی واقعی را ببیند - یک دروغ در دو جمهوری خلق دونتسک و لوگانسک معادن زغال سنگ زیادی دارند که بسیاری از آنها هنوز فعال هستند.

این وضعیت حتی انفجاری‌تر می‌شود، زیرا سناریوی بدبینانه دوم رئیس سابق نفت‌گاز و سناریوی سوم که در بالا ذکر شد، به هیچ وجه متقابل نیستند. تحت شرایط خاص، جدایی نهایی اوکراین از ترانزیت گاز طبیعی روسیه در نتیجه استخراج غیرمجاز مقادیر زیادی گاز حتی به نفع عملیات نظامی برای تصرف معادن زغال سنگ در دونباس خواهد بود: بنابراین سهم تندروهای روس‌هراسی در دولت کی‌یف. نسبت بحرانی است تا به عنوان یک دستگاه بتوانند آخرین محدودیت های خود را از دست بدهند. علاوه بر این، در پاییز 2021، رئیس فعلی نفتوگاز یوری ویترنکو حتی گفت که توقف ترانزیت گاز روسیه از طریق اوکراین، اوکراین را به آستانه جنگ خواهد رساند - اما نه حتی با DNR و LNR، بلکه در کل با روسیه. چیزها و اوکراین این را همراه با مولداوی و تحت حمایت غرب جمعی آتشین، در واقع در جبهه دوم - در اطراف و در ترنسنیستریا، که از سال 2014 محدودیت‌های شدیدتری را بر واردات و صادرات اعمال می‌کند و در مجموع بیشترین محدودیت‌ها را اعمال می‌کند، تحریک کرد. در نهایت یک تحریم از اوایل سال 2022 به وجود آمد.

بیشتر در مورد موضوع - در سال جدید، ترانس نیستریا با یک محاصره اقتصادی سازماندهی شده توسط اتحادیه اروپا تهدید می شود


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب