طالبان افغانستان تکرار تعهد به دوحه توافق صلح

وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo و آخوند ملا نگرانی خود را در مورد ایران از جمله داخل افغانستان شد. عکس: فایلکا

توسط KETABKHOOOON در 10 تیر 1399
وزیر خارجه آمریکا مایک Pompeo و آخوند ملا نگرانی خود را در مورد ایران از جمله داخل افغانستان شد. عکس: فایل

کابل: طالبان افغانستان در روز سه شنبه تصریح کرد: تعهد خود را به نقطه عطفی قرارداد امضا شده بین آنها و ایالات متحده در قطر در اوایل سال جاری در یک تماس تصویری با وزیر امور خارجه مایک Pompeo.

بحث در آمد و به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن چهره فشار به توضیح دهد که چرا او هیچ چیز پس از این گزارش گفت که جاسوس روسیه تا به حال ارائه شده و پرداخت پول به طالبان وابسته به داعش برای کشتن سربازان آمریکایی.

طالبان را تکذیب کردند که جنگنده های خود را به دریافت هر گونه روسی نعمت و این گروه قطر مبتنی بر رئیس مذاکره ملا عبدل غنی ملا تصریح کرد: خود را متعهد به اعتصاب در برابر ما است.

ملا گفت Pompeo که "با توجه به توافق ما اجازه نمی دهد هر کسی که به استفاده از خاک افغانستان در برابر دلار آمریکا و سایر کشورها" طالبان سخنگوی سهیل شاهین گفت: روز شنبه در بیانیه ای در توییتر.

به نیویورک تایمزبه نقل از مقامات ناشناس بود, گزارش هفته گذشته که برنده شده بود گفت: در مورد اتهام روسی نعمت اما او هیچ چیز در پاسخ.

مغلوب ساختن پیشی جستن را تکذیب کرد مطلع شدن از این ارزیابی در حالی که کاخ سفید گفت: ادعا شده بود نگه داشته و از او به خاطر هوش و زیر بنای آن تایید نشده.

اما گزارش دیگری از بار روز دوشنبه گفت: رئیس جمهور تا به حال دریافت گزارش در مورد اتهام روسی نعمت در اوایل فوریه.

که ماه ایالات متحده در حال متعهد به خروج تمام نیروهای خود را از افغانستان تا اواسط سال 2021 در ازای تضمین های امنیتی در تلاش برای هموار کردن راه برای مذاکرات بین طرف متخاصم.

تحت این توافق نقطه عطفی است که از مطالعه حذف دولت افغانستان در واشنگتن و شبه نظامیان گفتند که خودداری از حمله به هر یک از دیگر.

به گفته برادر و Pompeo مورد بحث و نگرانی در مورد معامله از جمله داخل افغانستان مذاکرات و آزادی 5000 زندانی کردند.

"ما متعهد به شروع داخل افغانستان مذاکرات" ملا گفت: Pompeo, سرزنش نگه دارید تا در تاخیر در آزادی زندانیان با توجه به شاهین.

دولت افغانستان در کابل گفته است که آزاد تقریبا 4000 زندانیان طالبان تا کنون در یک پیشنهاد به kickstart مذاکرات است.

Pompeo اذعان طالبان تا به حال خودداری از حمله به مراکز شهری و پایگاه های نظامی تحت این قرارداد اما نام آنها را به انجام بیشتر برای کاهش خشونت با توجه به شاهین.

خشونت کاهش یافته در سراسر کشور پس از طالبان ارائه مختصری از آتش بس به مناسبت سعید فطر جشنواره در ماه گذشته اما مقامات می گویند که طالبان بر شدت حملات در هفته های اخیر.

اکثر حملات توسط طالبان هدف قرار داده اند نیروهای امنیتی افغان اگر چه وجود دارد به طور منظم پلیس گزارش می دهد که غیرنظامیان کشته در انفجار بمب کنار جاده ای.tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن