مختصر هشدار سونامی به عنوان 7.8 ریشتری زلزله بازدید کردن شبه جزیره آلاسکا

هشدار سونامی برای شبه جزیره آلاسکا و جنوب آلاسکا بعدها لغو شد پس از تنها امواج ثبت شد. اخبار یاهو سنگاپور/فا

توسط KETABKHOOOON در 1 مرداد 1399
هشدار سونامی برای شبه جزیره آلاسکا و جنوب آلاسکا بعدها لغو شد پس از تنها امواج ثبت شد. اخبار یاهو سنگاپور/فایل

واشنگتن: 7.8 ریشتری زلزله زده کردن شبه جزیره آلاسکا تحریک مختصر هشدار سونامی برای نواحی در 200 مایل (300 کیلومتر) از کانون.

Sirens blared به ساکنان هشدار داده بودند به حرکت داخلی و یا به زمین بالاتر گزارش گفت:.

کم عمق زلزله آمار در 0612 GMT شنبه حدود 500 مایلی جنوب غربی لنگرگاه و حدود 60 مایلی جنوب-جنوب شرقی از راه دور حل و فصل پریویل های زمین شناسی ایالات متحده (USGS) گفت.

"بر اساس گزارش اولیه زلزله پارامترهای... خطرناک سونامی امواج ممکن است برای سواحل واقع در 300 کیلومتر از کانون زلزله" در اقیانوس آرام هشدار سونامی مرکز گفت.

هشدار سونامی برای شبه جزیره آلاسکا و جنوب آلاسکا بعدها لغو شد پس از تنها امواج ثبت شد.

هشدار آژیر خطر نیز به صدا در کودیاک اصلی شهر در جزیره کودیاک و چندین هزار نفر تخلیه کمتر دروغ مناطق گروهبان دانیل بلیزارد با ایالت آلاسکا سربازان گفت: 11 KTVA خبری پیش از آن.

"مردم خیلی نگران به خصوص با یک زلزله بزرگ است که نزدیک به کودیاک," او گفت:.

"یکی از آخرین وجود نداشت موج ندارند. در این زمان ما مطمئن نیستیم که وجود دارد این است که یک موج اما ما در حال آماده سازی بود یکی وجود دارد" بلیزارد گفت.

اولین محل پیش بینی شده برای دیدن یک سونامی موج شنی نقطه بود که تا کنون گزارش شده تنها "بسیار کوچک موج" جیمز Gridley, مدیر ملی مرکز هشدار سونامی در پالمر گفت آلاسکا رسانه های عمومی (APM).

"ما در انتظار یک موج عظیم در هر نقطه," او گفت:. ملی هشدار سونامی در مرکز پالمر گفت: یک سونامی ایجاد شد "اما دیگر تهدید."

حداکثر سونامی ارتفاع 0.8 پا (24 سانتیمتر) بالاتر از سطح جزر و مد ثبت شد در Sandy Point درست پس از نیمه شب (8 صبح به وقت تهران) از آن گفت.

زلزله با این حال احساس می شد صدها مایل دور.

"تخت و پرده رفتن شد. احساس مانند یک زلزله!" یک شاهد عینی در هومر, آلاسکا, 400 مایل از مرکز گفت: در زلزله مانیتورینگ وب سایت msc-csem.org.

به دنبال آن چندین پس لرزه قوی ترین اندازه گیری 5.7. وجود دارد هیچ گزارش فوری از خسارت و یا تلفات.

لرزش به نظر می رسد به یک فرورانش زمین لرزه که در آن صفحات تکتونیکی همگرا یک زلزله شناس گفت.

"این رابط صفحه که در آن مرز بین اقیانوس آرام ورق میله در زیر آمریکای شمالی است. یک نوع استاندارد از زلزله در این منطقه" مایک غرب از آلاسکا آتشفشان رصدخانه گفت: APM.

آلاسکا است که بخشی از لرزه های فعال 'اقیانوس آرام حلقه آتش".

امور خارجه ایالات متحده بود که در برخورد با یک 9.2 ریشتری زلزله در مارس 1964 قوی ترین تا کنون ثبت شده در شمال امریکا است. آن را ویران لنگرگاه و به هر طریقی یک سونامی است که ناودان خلیج آلاسکا, ایالات متحده, west coast و هاوایی.

بیش از 250 نفر کشته شدند زلزله و سونامی.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب