رهبران جهان متحد در انگلستان به خاطر سپردن برگزاری روز یادبود

بیش از 8000 عمدتا مسلمان و مردان و پسران کشته شدند در یک نسل کشی در جنگ بالکان و بیش از 20 ، 000 زنان و کودک

توسط KETABKHOOOON در 22 تیر 1399
بیش از 8000 عمدتا مسلمان و مردان و پسران کشته شدند در یک نسل کشی در جنگ بالکان و بیش از 20 ، 000 زنان و کودکان بودند به زور تبعید کردند. — AFP/الویس Barukcic

لندن: رهبران جهان شرکت داشتند روز یکشنبه در یک رویداد مجازی برگزار شد در به یاد قربانیان سربرنیتسا که در آن بیش از 8000 بوسنی مسلمانان کشته شدند توسط ارتش صرب بوسنی در بزرگترین نسل کشی در خاک اروپا پس از جنگ جهانی دوم است.

بریتانیا نخست وزیر بوریس جانسون, شاهزاده چارلز, بوسنی و هرزگوین جمهور Šefik Džaferović Grand Mufti حسین Kavazovic کار رهبر حزب اقا Keir Starmer رئیس خاخام افرایم Mirvis وست مینستر کاردینال اسقف اعظم وینسنت نیکولز سابق انگلستان PM دیوید کامرون, رئیس جمهور سابق آمریکا بیل کلینتون, خداوند, ویلیام لاهه MP و سابق وزیر خارجه آمریکا مادلین آلبرایت در این رویداد شرکت کردند.

صحبت در این مراسم برگزار شد و در ياد بزرگترین عمل نسل کشی پس از جنگ جهانی دوم نخست وزیر بوریس جانسون گفت: "کسانی هستند که ترجیح می دهند به فراموش و یا انکار عظمت آنچه صورت گرفت. ما نباید اجازه دهیم که به اتفاق می افتد. ما آن را مدیون به قربانیان و به نسل های آینده به یاد داشته باشید در جنگ بالکان و اطمینان حاصل شود آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد".

"بیش از 8000 عمدتا مسلمان و مردان و پسران کشته شدند در یک نسل کشی در جنگ بالکان و بیش از 20 ، 000 زنان و کودکان بودند به زور تبعید کردند.

"من می خواهم برای پیوستن به شما در عزاداری از قربانیان حوادث وحشتناک و ایستاده با خانواده های خود در مبارزه برای عدالت" جانسون اضافه شده است.

Džaferović که با او غم و اندوه بیش از آنچه 25 سال پیش گفت: "این بزرگداشت ما فراهم می کند با فرصت به هم ادای احترام به کسانی که به طرز وحشیانه ای کشته شدند و همچنین کسانی که جان سالم به در برد و تحمل وحشت که هیچ باید از طریق رفتن.

"این لحظه به شدت به ما یادآوری می کند که ما باید با تاکید مجدد بر عزم ما و اطمینان حاصل شود که نفرت و تعصب که منجر به نسل کشی و پاکسازی قومی در بوسنی به گسترش در جامعه خود ما," او اضافه شده است.

پرنس چارلز که قبلا برنامه ریزی یک سفر به اتهام نسل کشی در ماه مارس که به تعویق افتاد و در ماه مارس به دلیل COVID-19 گفت: "حوادث وحشتناک ژوئیه سال 1995 تایید به عنوان نسل کشی توسط دادگاه های بین المللی هستند بسیار ناراحت کننده لکه بر وجدان جمعی ما.

"با به خاطر سپردن درد از گذشته و یادگیری آن درس ما می توانیم با هم حل و فصل است که باید آن را هرگز دوباره اتفاق می افتد.

"این است که چرا این کار از سازمانها مانند انگلستان 'به یاد اتهام نسل کشی' است بسیار مهم و حیاتی است; و چرا 25 سال پس از این جنایات وحشتناک متعهد شد ما باید ایستاده در تعیین همبستگی با کسانی که از دست داده اند بسیار است."

انگلستان بزرگترین commemorator از اتهام نسل کشی نسل کشی در جهان برگزاری حدود 1000 محلی یادبود فعالیت های سالانه و آموزش حدود 100,000 جوان دانش آموزان در این درس یاد می شود از برگزاری.

بازیگر زن هالیوود آنجلینا جولی — که همچنین شناخته شده برای کار خود را به عنوان یک فرستاده ویژه کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان (UNHCR) — گفت: "من فکر امروز مادران Srebenica و همه بازماندگان دیگر که شوهران و برادران و پسران به قتل رسیدند در نسل کشی 25 سال پیش.

"این یک دست فراتر از کلمات است. به مردم بوسنی من ارسال شما من همدردی احترام من و من غمگین با شما" این ستاره کوچک اضافه شده است.

رئیس جمهور سابق آمریکا بیل کلینتون نیز خطاب به یاد رویداد برگزار شد به افتخار قربانیان بوسنی, نسل کشی است. "وقایع غم انگیز در برگزاری بیدار جهان را به وحشت از جنگ و باعث تلاش است که پایان جنگ" او گفت:.

"امروز ما باید به یاد داشته باشید — به عنوان ما از زمانی که من تا به حال افتخار بود که در جنگ بالکان در '15 — بنابراین ما هرگز آن اشتباه دوباره.

"آن شده است عمیقا در حال حرکت برای من در هر زمان و در هر فرصت برای ادامه برای اضافه کردن صدای من در سراسر جهان در غم و اندوه خانواده های کسانی که کشته شدند," او اضافه شده است.

صحبت از نسل کشی Starmer گفت: "ما به عنوان خوانده شده را علامت برگزاری روز یادبود به نظر می رسد غیر قابل درک است که فقط 25 سال پیش در چنین غیر انسانی قتل عام صورت گرفت در قاره ما.

"شرح داده شده توسط سازمان ملل متحد به عنوان بدترین جرم و جنایت در خاک اروپا پس از جنگ جهانی دوم کشتار در جنگ بالکان در زمان زندگی بیش از 8000 مسلمان بوسنیایی مردان و پسران که هرگز نباید فراموش شود."

کامرون همچنین خطاب به این رویداد گفت: "با بسیاری از سالگرد چیزی که ما تمایل به سخن گفتن در چه چیزی است که در واقع اتفاق افتاده است اما زمانی که ما به مناسبت برگزاری آن چگونه اخیر آن بود که همچنان در شوک است.

"فقط 25 سال پیش پایان قرن 20 یک جرم و جنایت غیر قابل تصور صورت گرفت هزاران نفر از مردان و پسران از هم جدا شدند و از خانواده های آنها به قتل رسیدند و جهان تماشا."

انگلستان ملی مراسم در روز شنبه — جولای 11 — نقطه اوج یک هفته است که شاهد بیش از 1000 یادبود فعالیت در سراسر کشور به افتخار بیش از 8000 مسلمان و مردان و پسران که کشته شدند در فضای فقط چند روز در جنگ بالکان در ماه جولای سال 1995.

انواع حوادث و فعالیت های سازماندهی شده توسط شوراهای محلی, جامعه, مراکز پلیس ایستگاه عبادتگاه ها و مدارس به نام اما چند به یاد داشته باشید کسانی که به طرز وحشیانه ای به قتل در نسل کشی که سازمان ملل متحد به نام "بدترین حملات در خاک اروپا پس از جنگ جهانی دوم".

به خاطر سپردن برگزاری UK, رئیس Dr Waqar Azmi ابع گفت: "ما افتخار می کنیم که کشور ما بزرگداشت برگزاری روز یادبود با پشتیبانی در بالاترین سطح از والاحضرت پرنس چارلز و نخست وزیر بوریس جانسون آوردن ملت ما با هم در اعمال یاد.

"این اعمال یاد آوردن معمولی انگلیسی ها هم به خاطر داشته باشید گذشته و تشویق به کمک به ساخت قوی تر و فراگیر تر جوامع عاری از تعصب و عدم تحمل و الهام بخشیدن به نسل بعدی به کمک به اطمینان حاصل شود که نفرت نمی کند وجود دارد."tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن